Czech zarażał wirusem HIV. Zatrzymano go w Tajlandii

Świat
Czech zarażał wirusem HIV. Zatrzymano go w Tajlandii
Flickr/Dennis Skley/CC BY-ND 2.0

Czecha, który uprawiał seks bez zabezpieczeń z wieloma osobami, w tym jedną niepełnoletnią, mimo że wiedział, iż jest nosicielem wirusa HIV, zatrzymano na wyspie Phuket w Tajlandii - poinformowała w środę tamtejsza policja.

Formalnie 49-letniego Czecha zatrzymano, ponieważ pozostał w Tajlandii po wygaśnięciu wizy. Rzecznik policji Krisana Patanacharoen przekazał jednak, że działano na podstawie informacji Interpolu na temat poszukiwania tego mężczyzny przez czeski sąd. W Czechach zarzuca mu się m.in. pobicie, molestowanie seksualne, a także roznoszenie choroby i rozprowadzanie pornografii.

 

Według policji Czech przybył do Tajlandii jako turysta. Jego wiza wygasła w 2015 roku. Jeszcze w środę ma usłyszeć zarzut bezprawnego przedłużenia pobytu o ponad 500 dni, co będzie podstawą do deportacji.

 

Zapłacił za seks młodocianemu. Później go nagrał


W informacji Interpolu wskazano, że mężczyzna ten dowiedział się w 2013 roku, iż cierpi na AIDS, a mimo to utrzymywał w Czechach kontakty homoseksualne bez zabezpieczeń przez kolejne dwa lata, zanim uciekł do Tajlandii. Zaraził wirusem HIV co najmniej jednego ze swoich partnerów. Zapłacił też za seks młodocianemu i nagrał to na wideo.

 

Krisana Patanacharoen powiedział, że w Tajlandii nie było żadnych skarg na tego Czecha, ale że w związku z informacjami Interpolu policja uważnie przyjrzy się jego kontaktom.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie