Były asesor komorniczy podejrzany o kierowanie grupą przejmującą mieszkania

Polska
Były asesor komorniczy podejrzany o kierowanie grupą przejmującą mieszkania
pixabay/public domain

Prokuratura Regionalna w Szczecinie prowadzi śledztwo ws. zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się m.in. przejmowaniem mieszkań. Policja zatrzymała w tej sprawie m.in. byłego asesora komorniczego Artura P., który miał kierować grupą.

Szczecińska prokuratura regionalna poinformowała, że na jej zlecenie policjanci zatrzymali pod koniec ubiegłego roku pięć osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się między innymi przejmowaniem mieszkań.

 

Jednym z zatrzymanych okazał się były asesor komorniczy Artur P., który wraz z żoną, lub samodzielnie jako osoba fizyczna, albo pod szyldem firmy Temida, udzielał pożyczek gotówkowych, których zabezpieczeniem było przeniesienie własności mieszkań pokrzywdzony na jego rzecz. Według śledczych, P. miał także kierować 5-osobową grupą.

 

Chodzi o pięć mieszkań

 

Jak podaje prokuratura, działalność P. dotknęła "znacznej liczby" pokrzywdzonych. Śledczy ustalają wszystkich pokrzywdzonych działalnością grupy.

 

- Sprawa obecnie dotyczy 11 pokrzywdzonych i pięciu mieszkań - powiedziała Magdalena Blank z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

 

Artur P. i pozostałe osoby z grupy szczeciński sąd aresztował na wniosek prokuratora.

 

Prokuratura apeluje do osób oszukanych przez P., które nie zgłosiły jeszcze tego policji o zgłaszanie się do Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie