Barbara Bush także trafiła do szpitala. Kilkanaście godzin po swoim mężu

Świat
Barbara Bush także trafiła do szpitala. Kilkanaście godzin po swoim mężu
Flickr/Marion Doss/CC BY-SA 2.0
Barbara Bush z synem

Była pierwsza dama została przyjęta do szpitala z silnym kaszlem i objawami zmęczenia - donosi Reuters. Jej mąż, George H. W. Bush, leży w szpitalu w Houston na oddziale intensywnej terapii po tym, jak zdiagnozowano u niego zapalenie płuc. Wcześniej zapowiadano, że były prezydent może opuścić szpital w ciągu dwóch dni. Obecnie jednak nie ma o tym mowy.

Bush, który mieszka z żoną w Houston, korzysta z wózka inwalidzkiego i kilka lat temu ujawnił, że cierpi na chorobę Parkinsona. W 2014 roku dwukrotnie trafił do szpitala z powodu zapalenia oskrzeli i trudności z oddychaniem. W lipcu 2015 roku złamał krąg szyjny w wyniku upadku w domu rodzinnym Bushów w stanie Maine.  

 

Do niedawna 41. prezydent USA prowadził aktywny styl życia, m.in. skacząc ze spadochronem z okazji swych 75., 80., 85. i 90. urodzin. W 2016 roku uczestniczył w ceremonii przyznania nagrody za służbę byłemu republikańskiemu senatorowi z Kansas, Bobowi Doyle'owi; ceremonia odbyła się w bibliotece imienia Busha w Teksasie w ramach obchodów 75. rocznicy ataku na Pearl Harbor.

 

PAP, Reuters

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie