"Żądam głowy ministra Radziwiłła" - poseł Liroy-Marzec w "Tak czy Nie"

Polska

- Żądam głowy ministra Radziwiłła, bo wielokrotnie udowodnił on, że jest niekompetentny na swoim stanowisku. To nie tylko kwestia medycznej marihuany, choć skandaliczne są jego wypowiedzi, gdy porównuje ją do dopalaczy - powiedział w programie "Tak czy Nie" poseł Piotr Liroy-Marzec z klubu Kukiz’15. - Minister nie jest przeciwko marihuanie leczniczej - zapewnił Tomasz Latos z PiS.

W poniedziałek zmarł były rzecznik SLD Tomasz Kalita, który chorował na nowotwór mózgu - glejaka, i który zapoczątkował głośną kampanię na rzecz legalizacji medycznej marihuany. Preparaty z tej rośliny mogą pomóc także chorym na chorobę Alzheimera. Los projektu złożonego w Sejmie przez klub Kukiz'15 i polityczna wola w tej sprawie była tematem wtorkowego programu.

 

Według Liroya-Marca resort zdrowia od początku blokuje projekt ustawy w tej sprawie. Poseł poinformował we wtorek w Sejmie, że jego klub w przyszłym tygodniu złoży wniosek o odwołanie ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła.

 

Na antenie Polsat News poseł stwierdził, że "minister Radziwiłł, jak i całe ministerstwo wielokrotnie pokazał swoim pacjentom jak bardzo nie zależy mu na tym, żeby Polacy byli coraz zdrowsi".

 

Wspomniał sprawę szczepień na pneumokoki i dobrania "w dziwny" sposób szczepionek oraz "aresztowania i  wypuszczenia za kaucją jednego z wiceministrów".

 

"Jesteśmy na najlepszej drodze, by wypracować dobrą ustawę"

 

Tomasz Latos zapewnił, że we wtorek rozmawiał z ministrem i Konstantym Radziwiłłem nie jest przeciwko marihuanie leczniczej. - Jesteśmy na najlepszej drodze, by wypracować, dla dobra pacjentów, dobrą ustawę - oświadczył. Zaznaczył przy tym, że lecznicza marihuana "nie jest panaceum na wszystko".

 

W związku z tematem programu, który poprowadziła Agnieszka Gozdyra, na stronie głównej polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "czy politycy zbyt długo zwlekają z legalizacją leczniczej marihuany?".

 

Odpowiedzi: "Tak" udzieliło 89,5 proc. głosujących, "Nie" - 10,5 proc.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie