Samotna matka wybudowała dom. Pomagał jej YouTube - oglądała filmiki

Świat
Samotna matka wybudowała dom. Pomagał jej YouTube - oglądała filmiki
Carabrookins.com

Osiem lat temu mieszkająca w Arkansas Cara Brookins postanowiła odmienić swoje życie. Samotna matka czwórki dzieci samodzielnie wybudowała dom. Teoretyczną wiedzę na temat budowania zaczerpnęła z... poradników zamieszczonych w portalu YouTube.

Cara Brookins nie miała w swoim życiu szczęścia do mężczyzn. Żadne z jej dwóch małżeństw nie było szczęśliwe. W obu nie brakowało przemocy domowej.

 

Nowy początek

 

Kobieta nie poddała się jednak i postanowiła zacząć wszystko od nowa. Nowym początkiem miał stać się nowy, piękny dom dla całej rodziny. Samotnej matki czwórki dzieci nie stać było jednak na kupno nowego budynku. Postanowiła, że pomimo braku doświadczenia i wiedzy budowlanej wybuduje dom własnymi siłami.    

 

- Ja i moje dzieci potrzebowaliśmy czegoś innego. Wstydziłam się, że moje dzieci nie mają poczucia własnej wartości i brak im pewności siebie - powiedziała po latach Cara Brookins.

 

Wiedza budowlana z YouTuba

 

Kobiecie udało się uzyskać kredyt bankowy w wysokości 150 tysięcy dolarów, za co kupiła niezbędne materiały budowlane. Wiedzę o tym, jak budować dom czerpała z filmów szkoleniowych na Youtubie. Rodzina najpierw dowiedziała się jak ma wyglądać stan surowy budynku. Później nauczyli się jak lać beton, kłaść cegły i układać glazurę.

 

Po niecałych dwóch latach byli właścicielami ponad 300-metrowego domu, z pięcioma sypialniami i garażem na trzy samochody. Współna budowa domu sprawiła, że udało się im także odbudowac rodzinę i normalne relacje. Rodzina stała się silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

 

- Nie boją się wyzwań. Nikt nie jest w stanie im wmówić, że czegoś się nie da zrobić. To coś wspaniałego! - powiedziała z dumą o swoich dzieciach Cara Brookins.

 

carabrookins.com, domiporta.pl

dk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie