Obywatelskie zatrzymanie pedofila w Brwinowie

Polska
Obywatelskie zatrzymanie pedofila w Brwinowie
Polsat News

32-letni mężczyzna podejrzany o pedofilię został zatrzymany po tym, jak umówił się na spotkanie z 14-latką. Za dziewczynkę podawał się jednak dorosły mężczyzna i to on poszedł w poniedziałek na spotkanie w Brwinowie (woj. mazowieckie). Obezwładnił podejrzanego i wezwał policję. Podobnego zatrzymania dokonano w tym samym miejscu w grudniu 2016 r., zatrzymany wówczas mężczyzna był nauczycielem.

32-latek zaczął przed dwoma dniami korespondować z mężczyzną podającym się za 14-letnią dziewczynkę. W końcu padła propozycja spotkania. Według autora prowokacji spotkanie to miało mieć podtekst seksualny.

 

"Chciało by się tak z młodszą porobić"


Mężczyzna nie krył się, że chodzi mu o seks, choć początkowo proponował wspólne oglądanie filmów. - A co chcesz pooglądać takie filmiki z młodymi kobietami jak będę u ciebie? (...) Samemu by się chciało tak z młodszą porobić - napisał podejrzany do rzekomej nastolatki.


Początkowo do spotkania miało dojść w McDonaldzie w Pruszkowie, miejsce zmieniono jednak na okolice poczty w Brwinowie, gdzie autor prowokacji obezwładnił 32-latka i wezwał policję.


Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego i wszczęła czynności procesowe. Oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Pruszkowie st. asp. Karolina Kańka potwierdziła polsatnews.pl, że dokonano zatrzymania po doniesieniu osoby fizycznej.

 

Z butelką wina i truskawkowymi prezerwatywami

 

20 grudnia 2016 r., przed pocztą w Brwinowie policja zatrzymała innego, 47-letniego mężczyznę, który Skodą Octavią przyjechał na spotkanie z 14-letnią dziewczynką.


Portal warszawawpigulce.pl informował wówczas, że mężczyzna jest nauczycielem w jednej ze stołecznych szkół. Wcześniej miał wysyłać swojej rozmówczyni zdjęcia narządów płciowych. Na spotkanie przyjechał z butelką czerwonego wina i truskawkowymi prezerwatywami, tak jak poleciła mu rzekoma 14-latka na internetowym czacie.

 

Z informacji policji wynika, że wzrasta liczba przestępstw seksualnych przeciwko nieletnim. W 2015 roku stwierdzono 286 takich czynów.

 

wpr24.pl, polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie