Kukiz'15 chce odwołania ministra zdrowia. Za blokowanie ustawy ws. medycznej marihuany

Polska
Kukiz'15 chce odwołania ministra zdrowia. Za blokowanie ustawy ws. medycznej marihuany
Polsat News

Poseł Piotr Liroy-Marzec (Kukiz'15) poinformował, że jego klub w przyszłym tygodniu złoży wniosek o odwołanie ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. Zdaniem posła Kukiz'15, resort zdrowia od początku blokuje projekt ustawy ws. medycznej marihuany.  

- Będzie wniosek o wotum nieufności wobec ministra Radziwiłła. Jestem za tym, żeby zrezygnował z tego stanowiska. Wiem, że PiS będzie go ratował, chociaż nie są zadowoleni, z tego, jak minister urzęduje, i że jego świta działa, tak jak działa" - powiedział Liroy-Marzec we wtorek dziennikarzom w Sejmie.

 

Jak dodał, "to nie chodzi tylko o medyczną marihuanę, to chodzi o wiele rzeczy, które się ciągną za ministrem i jego ludźmi z ministerstwa".

 

Kluby opozycyjne zadeklarowały poparcie

 

Rzecznik klubu Kukiz'15 Jakub Kulesza powiedział we wtorek, że wniosek o odwołanie ministra zdrowia jest już gotowy, a kluby opozycyjne zadeklarowały jego poparcie. Liroy-Marzec zapowiedział, że wniosek zostanie złożony w przyszłym tygodniu w trakcie posiedzenia Sejmu.

 

Zgodnie z konstytucją Sejm może wyrazić ministrowi wotum nieufności. Wniosek o wyrażenie wotum nieufności może być zgłoszony przez co najmniej 69 posłów.

 

Od lutego ub.r. w Sejmie znajduje się projekt autorstwa Kukiz'15 ws. leczniczej marihuany, który ma umożliwić pacjentom po uzyskaniu zezwolenia samodzielne uprawianie konopi i przygotowywanie przetworów na potrzeby terapii. Warunkiem uprawy byłoby uzyskanie specjalnego zezwolenia. Liroy-Marzec podkreślił, że podkomisja sejmowej komisji zdrowia - zajmująca się projektem - powinna była skończyć swoje prace do końca listopada ub.r.

 

PAP

az/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze