Zawalił się strop kamienicy w Katowicach. Spod gruzów wydobyto cztery osoby

Polska
Zawalił się strop kamienicy w Katowicach. Spod gruzów wydobyto cztery osoby
Polsat News

Cztery osoby były uwięzione pod gruzami kamienicy przy ul. Obrońców Westerplatte w katowickich Szopienicach. Jak poinformowała straż pożarna, w budynku zawalił się strop. Wśród poszkodowanych jest dwóch 16-latków. Stan jednego z nich lekarze określają jako ciężki.

Rzecznik katowickiej straży brygadier Andrzej Płóciniczak sprecyzował, że chodzi o niezamieszkaną trzykondygnacyjną kamienicę, w której prowadzono prace remontowe. - Poszkodowani to czterej pracownicy pracujący w piwnicy. Zostali uwiezieni, gdy zawalił się strop - powiedział strażak.

 

Strażakom udało się najpierw uwolnić dwóch mężczyzn, a niedługo później ich kolegów. Wszyscy poszkodowani byli przytomni. Zostali przewiezieni do szpitala.

 

Rannych zostało dwóch 16-latków. Trafili oni do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie przechodzą badania. Stan jednego z nich lekarze określają jako ciężki. Chłopiec ma obrażenia wewnętrze.

 

Psy tropiące i geofony

 

Rzeczniczka śląskiej straży pożarnej st. kpt. Aneta Gołębiowska powiedziała, że strażacy w trakcie akcji nie musieli używać ciężkiego sprzętu - wykorzystali stosowane w podobnych sytuacjach rozpieraki hydrauliczne, stemple i podpory, aby zapobiec dalszemu osuwaniu się stropu i zapewnić bezpieczeństwo poszkodowanym i ratownikom. W akcji uczestniczyły także psy tropiące. Zarządzono również ciszę, by strażacy mogli użyć geofonów, rejestrujących nawet najdrobniejsze drgania.

 

Ustalane są przyczyny zdarzenia.

 

polsatnews.pl, PAP

zdr/prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie