Rzymskie Koloseum zabezpiecza się przed wandalami

Świat
Rzymskie Koloseum zabezpiecza się przed wandalami
Pixabay.com

W rzymskim Koloseum konieczne są dodatkowe zabezpieczenia przed wandalami - postanowiono w poniedziałek po dwóch nowych incydentach. Na mury amfiteatru wdrapało się dwóch turystów; jeden spadł i jest w ciężkim stanie. Prawdopodobnie ktoś inny pomazał mury.

Po tych dwóch zdarzeniach, do których doszło w ciągu niecałej doby, do pracy nad nowym systemem zabezpieczeń przystąpił urząd nadzoru nad zabytkami archeologicznymi w Wiecznym Mieście - podały włoskie media.

 

W nocy z niedzieli na poniedziałek dwóch turystów z Brazylii przeskoczyło przez bariery i wdrapało się na mury amfiteatru Flawiuszów. Obaj spadli z wysokości pięciu metrów. U jednego z nich stwierdzono złamanie miednicy i trafił do szpitala. Brazylijczycy zostali spisani przez policję i odpowiedzą za wtargnięcie do zabytku.

 

Zabytek narażony na niszczenie

 

Kilkanaście godzin później na półkolumnie Koloseum znaleziono wielkie czarne bazgroły, w tym napis "morte" (śmierć). Policja prowadzi postępowanie w sprawie tego kolejnego aktu wandalizmu, posługując się przede wszystkim zapisem z zainstalowanych tam kamer.

 

Według pierwszych ustaleń oba te najnowsze incydenty nie są ze sobą związane, ale - jak się zauważa - dowodzą, że odnowiony niedawno rzymski zabytek, któremu przywrócono splendor, jest coraz bardziej narażony na niszczycielskie wybryki.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie