Pomyłka Trumpa. Rozmawiał z Tuskiem, a myślał, że z Junckerem

Świat
Pomyłka Trumpa. Rozmawiał z Tuskiem, a myślał, że z Junckerem
PAP/EPA/DOMENIC AQUILINA,/STEPHANIE LECOCQ//JUSTIN LANE

- Rozmawiałem z szefem Unii Europejskiej. Bardzo przyjemny pan do mnie dzwonił – powiedział Donald Trump podczas wywiadu z niemieckim "Bildem". Trump myślał, że jego rozmówcą był przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, a w rzeczywistości rozmawiał z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem - ujawniła niemiecka gazeta "Die Welt".

W listopadzie tuż po ogłoszeniu zwycięstwa Donalda Trumpa, Donald Tusk na Twitterze poinformował o "konstruktywnej rozmowie" z nowo wybranym prezydentem USA. Tusk zadzwonił do Trumpa, aby pogratulować wygranej w wyborach prezydenckich. I zaprosił go do Brukseli. Trump zrewanżował się zaproszeniem do Waszyngtonu.

 

 

Podczas wywiadu udzielonego tabloidowi "Bild", Trump wspomniał o tej rozmowie. Dziennikarz niemieckiej gazety dopytywał, czy rozmówcą był Juncker. Prezydent-elekt przytaknął, zdradzając więcej szczegółów: – Pogratulował mi zwycięstwa w wyborach  i zaprosił do Europy  – powiedział Trump.

 

O tym, że prezydent-elekt się pomylił, poinformowali dziennikarze "Die Welt". Ustalili, że Trump nigdy nie rozmawiał z Junckerem, a w listopadzie zadzwonił do niego Tusk. Z Junckerem zaś rozmawiał przyszły wiceprezydent USA Mike Pence.

 

welt.de

az/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze