"Na łyso! Na łyso!". Sympatycy radnej PiS w sądzie do posłanki PO

Polska

Sąd Okręgowy w Gdańsku miał zająć się w poniedziałek pozwem posłanki PO Agnieszki Pomaski przeciw radnej PiS Annie Kołakowskiej, która napisała na Facebooku: "Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso". Proces odroczono do lutego.

Sprawa dotyczy wpisu gdańskiej radnej Prawa i Sprawiedliwości Anny Kołakowskiej, która w maju ubiegłego roku na jednym z portali społecznościowych, skomentowała zachowanie posłanki Platformy Obywatelskiej Agnieszki Pomaski po przyjęciu uchwały w sprawie obrony suwerenności RP i praw Polaków. Posłanka podarła na mównicy kartkę z treścią tego dokumentu.

 

Kołakowska napisała: "Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso".

 

Sprawą wpisu Kołakowskiej zajmowała się prokuratura, ale umorzyła postępowanie. Pomaska wytoczyła więc proces cywilny. 

 

Radna nie żałuje swoich słów

 

Przed salą Sądu Okręgowego w Gdańsku radna powiedziała mediom, że nie żałuje swoich słów i podtrzymuje stwierdzenie, przez które trafiła do sądu.

 

Poniedziałkowa rozprawa została przeniesiona na luty. Powodem tej decyzji była nieobecność w sądzie pełnomocnika posłanki oraz fakt, że niespełna dwudziestu sympatyków radnej PiS, którzy przyszli do sądu, nie zmieściłoby się w niedużej zaplanowanej na posiedzenie sali. Sędzia zapowiedziała, że kolejna rozprawa odbędzie się w większej sali.

 

Pozew "w słusznej sprawie"

 

Gdy wychodziła Pomaska wychodziła z sali zgromadzeni skandowali: Na łyso! Na łyso!

 

- Ta sytuacja pokazuje, że swój pozew złożyłam w słusznej sprawie - nawoływanie przez radną Kołakowską, osobę publiczną do nienawiści przynosi właśnie takie efekty. To, co dziś wydarzyło się przed salą sądową, za chwilę może się dziać na polskich ulicach. Jestem zdeterminowana by tej fali nienawiści powiedzieć "stop" i mam nadzieję, że ten pozew będzie skuteczny - powiedziała "Dziennikowi Bałtyckiemu" Pomaska.

 

Posłanka domaga się przeprosin i wpłaty 10 tys. zł. na fundację zajmującą się walką z nienawiścią w internecie - Hejt Stop.

 

Polsat News, dziennikbaltycki.p

dk/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie