"Waszczykowski powinien napić się piwa z jakimś Amerykaninem" - o przyszłej prezydenturze Trumpa w "Tak czy Nie"

Polska

- Trump ma więcej wspólnego z Władimirem Putinem niż z Angelą Merkel - powiedział w programie "Tak czy Nie" Paweł Zalewski z PO. Zdaniem Grzegorza Długiego z Kukiz'15, polska dyplomacja nie jest przygotowana na prezydenturę Trumpa. - Minister Waszczykowski powinien napić się piwa z jakimś Amerykaninem i posłuchać co oni myślą - dodał poseł Długi.

- Tak naprawdę Trump jest miliarderem, który patrzy na politykę z punktu widzenia robienia pieniędzy – podkreślił Zalewski.


Zdaniem posła Długiego, który był konsulem w Chicago i Waszyngtonie, "trzeba odróżnić kwestię wyboru Trumpa, bo było to takie zaskoczenie przede wszystkim dla ministra Witolda Waszczykowskiego". - Minister Waszczykowski nie sprawdził się jako minister, bo nie założył nawet 10 proc. że Trump wygra. Nasza dyplomacja jest absolutnie nieprzygotowana do tego, co prawda nie tylko nasza – dodał Długi.


Jak dodał, "powinniśmy szukać przyjaciół, a nie wrogów". - Nie powinniśmy się wymądrzać tam, gdzie nie jesteśmy mądrzy. Amerykanie są naszym głównym sojusznikiem w tej chwili. Obecna władza się nieco odwróciła od Europy, wobec tego jak się odwrócimy od USA, to zostaniemy razem z Finlandią - zaznaczył.

 

Program prowadziła Agnieszka Gozdyra.

 

W sondzie na stronie głównej polsatnews.pl pytaliśmy, czy słowa Donalda Trumpa, że "NATO jest przestarzałe" zagrażają Polsce?

 

54,6 proc. głosujących odpowiedziało "tak". Przeciwnego zdania było 45,4 proc. biorących udział w sondzie.

 

Więcej odcinków programu "Tak czy Nie" można zobaczyć tutaj.

 

Polsat News

 

 

ml/prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze