Jarosław Kaczyński oglądał "Ucho Prezesa". Miał jedną uwagę

Kultura
Jarosław Kaczyński oglądał "Ucho Prezesa". Miał jedną uwagę
YouTube/UchoPrezesa

Internetowy miniserial satyryczny stworzony przez Kabaret Moralnego Niepokoju pojawił się w sieci niespełna tydzień temu. Dwa pierwsze odcinki obejrzało już ponad 3 mln użytkowników, w tym także jego główny bohater - prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Tę informację zamieścił na Twitterze wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Jarosław Kaczyński jest głównym bohaterem "Ucha Prezesa", które od ubiegłego tygodnia pojawia się w portalu YouTube. Rolę lidera PiS gra Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

 

Prezes ma dystans

 

Jeszcze przed upublicznieniem dwóch pierwszych odcinków Prawo i Sprawiedliwość zapewniało, że prezes PiS ma duży dystans do siebie i ogromne poczucie humoru. 

 

- Jeżeli będzie to w granicach dobrego smaku, to nie widzę najmniejszego powodu, żeby z samego siebie się nie pośmiać. Wbrew temu, co próbuje się czasami opowiadać, to zapewniam, że również Jarosław Kaczyński ma duży dystans na swój własny temat - mówił Joachim Brudziński w Radiu Szczecin.

 

"Koty nie piją mleka"

 

O tym, że prezes PiS obejrzał dwa pierwsze odcinki "Ucha Prezesa" poinformował Adam Bielan na Twitterze odpowiadając na pytanie dziennikarki Karoliny Hytrek-Prosieckiej. "Tak. Oglądaliśmy pierwsze 2 odcinki w poniedziałek. Zwrócił uwagę na fakt, że koty nie piją mleka ;-)" - napisał Bielan.

Do pytania dziennikarki odniósł się również Joachim Brudziński. Napisał, że zarówno prezes Kaczyński, jak i minister Błaszczak "śmiali się serdecznie z #szczupak i #bańkanamleko". Odniósł się w ten sposób do występującego w serialu wątku: każdy, kto przychodzi do prezesa przynosi drobne prezenty dla jego kota - między innymi świeże szczupaki czy też bańkę z mlekiem prosto od krowy.

 

 

Zamiast rządu PO biuro prezesa

 

"Ucho prezesa" to serialowa kontynuacja "Posiedzenia rządu", które Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju pisywał od lat do programów kabaretowych, a które dotyczyły głównie PO.

 

"Teraz bohater nie jest premierem - nie uczestniczy w posiedzeniach rządu, tylko siedzi za biurkiem i wydaje dyspozycje" - informują twórcy serialu.

 

W sieci pojawiła się już zapowiedź, kolejnego - trzeciego odcinka. Jego premiera już w poniedziałek.

 

 

polsatnews.pl, Radio Szczecin

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie