W ciągu dwóch dni w pożarach zginęło 16 osób

Polska
W ciągu dwóch dni w pożarach zginęło 16 osób
Polsat News

Od czwartku do sobotniego poranka doszło w Polsce do 511 pożarów, w których zginęło 16 osób, a 38 zostało rannych - poinformował w sobotę rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.

Jak zaznaczył rzecznik, najtragiczniejszy był piątek. W tym dniu doszło w Polsce do 221 pożarów, w których zginęło 11 osób, a 19 odniosło obrażenia.

 

W piątek w nocy w miejscowości Ryczywół (Wielkopolskie) w wyniku pożaru zginęła pięcioosobowa rodzina: matka i jej czterej dorośli synowie. W akcji gaśniczej uczestniczyło siedem zastępów straży pożarnej. Działania zakończono w sobotę około godziny 5.


Większość pożarów w nocy


Frątczak podkreślił, że o tej porze roku do pożarów najczęściej dochodzi w wyniku niewłaściwej eksploatacji lub wad urządzeń grzewczych, elektrycznych lub gazowych.

 

- Wszystkie te pożary powstały w mieszkaniach i w domach. Większość z nich powstało w nocy. Zostały późno zauważone, i to też mogło mieć wpływ na ich skutki - podkreśla rzecznik Państwowej Straży Pożarnej.

 

Od września 2016 r., który w statystykach straży pożarnej jest początkiem obecnego sezonu grzewczego, strażacy ponad 2,4 tys. razy interweniowali w przypadkach dotyczących ulatniania się tlenku węgla.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!