Sprawa zabójstwa Iwony Cygan. Nieznane fakty

Polska

Po reportażach "Interwencji" i "Państwa w Państwie" śledczy są coraz bliżej rozwiązania sprawy brutalnego morderstwa siedemnastolatki. Wraca historia sprzed dziewiętnastu lat, która wstrząsnęła Szczucinem. W niedzielę o 19:30 w Polsacie i w Polsat News ujawnione zostaną nieznane dotąd fakty oraz ustalenia prokuratury.

Iwona Cygan wyszła na spotkanie ze znajomymi i nigdy nie wróciła do domu. Znaleziono ją następnego dnia. Martwą. Została brutalnie pobita. Miała związane sznurkiem z tyłu ręce, a na szyi pętlę z metalowego drutu.
 
- Ja myślę, że ona już wiedziała, że ją zabiją. Dopóki była przytomna to wiedziała, że straci życie  - mówi ojciec Iwony.

Śledztwo było trzykrotnie umarzane z powodu niewykrycia sprawców. Po nagłośnieniu sprawy przez "Interwencję" i "Państwo w Państwie" sprawa ruszyła z miejsca. Nie pojawiły się nowe dowody w sprawie. Prokuratura po prostu dostrzegła powiązania w tej sprawie i elementy, które mogą wskazywać na sprawców. Zdaniem śledczych do tego przyczynił się m.in. odcinek naszego programu, który zostanie dowodem w sprawie.

- Na pewno wpłynął pozytywnie na to, że miejscowa ludność Szczucina uwierzyła, że w tej sprawie może być w końcu przełom, że w tej sprawie mogą być prowadzone czynności w określonym, wiadomym dla tej społeczności kierunku – mówi Piotr Krupiński z krakowskiej prokuratury.

Lata błędów i zaniechań

Wydaje się, że teraz śledczy zaczynają łączyć to, na co dziennikarze programu "Państwo w Państwie" zwrócili uwagę. Chodzi m.in. o  znikające dowody, czy tajemniczą śmierć świadka, który twierdził, że wie, kto zabił Iwonę Cygan.

Już kilkanaście lat temu śledczy mieli ważne dowody, takie jak purpurowa nitka z miejsca zabójstwa, którą można było powiązać z dziś już zatrzymanym Pawłem K. Wtedy jednak śledczy umorzyli postępowanie, a Paweł K. nie był nawet podejrzanym.

Jesienią specjalny wydział śledczych przeprowadził w miejscu zabójstwa eksperyment procesowy, policja aresztowała podejrzewanego o morderstwo Pawła K., jego ojca oraz policjantów, którzy są podejrzewani o przekroczenie uprawnień i poplecznictwo.

Już w najbliższą niedzielę połączymy się z naszą reporterką Małgorzatą Cecherz, która jest w Wiedniu, gdzie zatrzymano głównego podejrzanego. Co tam robił? Kim był? Dlaczego zginęła Iwona Cygan? Odpowiedzi na te pytania w programie "Państwo w Państwie" w niedzielę o 19:30 w Polsacie i w Polsat News.

Dług Ewy Kołodziejczyk spłacony

W drugiej części programu wrócimy do sprawy Ewy Kołodzieczyk. Po interwencji dziennikarzy "Państwa w Państwie" sprawa przyspieszyła. Pani Ewa już otrzymała z sądu  należne jej pieniądze, więc może spłacić swój dług i nie zostanie eksmitowana z własnego domu.

 

Polsat News

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze