Mroźna kamienica. 10 stopni w mieszkaniu! "Interwencja" o 16:15

Polska
Mroźna kamienica. 10 stopni w mieszkaniu! "Interwencja" o 16:15
Polsat News

- Rano to jest 10 do 13 stopni ciepła. Dwie kołdry, trzy koce i tak się śpi – żalą się mieszkańcy jednej z kamienic z Żyrardowie. W budynku od lat szwankuje centralne ogrzewanie. Ludzie alarmują administratora budynku, a ten zleca w sezonie letnim prace naprawcze, z których niewiele wynika. W tym roku w budynku jest koszmarnie zimno.

Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Dittricha 3 w Żyrardowie od wielu lat zmagają się z poważnym problemem. 9 lat temu, administrator budynku - żyrardowskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej - zainstalował centralne ogrzewanie. Niestety, instalacja działała poprawnie tylko przez pierwszy rok. Przez kolejne siedem, było już tylko gorzej. A tegoroczna zima jest prawdziwym koszmarem.

 

Temperatura panująca w mieszkaniach to między 10 a 13 stopni Celsjusza. Mieszkańcy kierują pisma do różnych instytucji, to jednak nie przynosi żadnych efektów. W kamienicy mieszkają zarówno osoby starsze, jak i dzieci. W tym ciężko chore, dla których przebywanie w pomieszczeniach ogrzewanych gazem, a miejscami zagrzybionych, niesie realny niebezpieczeństwo utraty zdrowia.

 

Więcej na ten temat w "Interwencji" o godzinie 16:15 w Telewizji Polsat.

 

Dotychczasowe odcinki można obejrzeć w zakładce "Nasze programy" na portalu polsatnews.pl.

 

polsatnews.pl

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie