Matka miała bić 5-letnią córkę kablem od laptopa. Stanie przed sądem

Polska
Matka miała bić 5-letnią córkę kablem od laptopa. Stanie przed sądem
Zdj. ilustracyjne, fot. Flickr/Faculteitsbibliotheek Letteren & Wijsbegeerte/CC BY-SA 2.0

To dziecko opowiedziało policjantom, że zostało pobite przez mamę. Ślady na ciele dziewczynki potwierdził lekarz. 25-letnia matka odpowie przed Sąd Rodzinnym za fizyczne znęcanie się.

W środę około godz. 23:30 w Kościerzynie policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że doszło do kłótni pomiędzy 29-latkiem a jego 25-letnią partnerką. W mieszkaniu znajdowały się wówczas dwie córki kobiety w wieku 5 lat i 6 miesięcy. W trakcie interwencji dziewczynka powiedziała policjantom, że mama biła ją kablem od laptopa.

 

Widząc ślady pobicia na ciele 5-latki, funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie. Lekarz potwierdził obrażenia dziewczynki.

 

Kobiecie grozi do pięciu lat więzienia

 

Policjanci wszczęli procedurę Niebieskiej Karty. Sprawa matki trafiła do Sądu Rodzinnego w Kościerzynie. Kobiecie zostaną przedstawione zarzuty o fizycznym i psychicznym znęcaniu się, za co grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Dziecko zostanie przesłuchana przez psychologów w obecności sądu. Wraz z młodszą siostrą została przekazana Rodzinnemu Pogotowiu Opiekuńczemu.

 

polsatnews.pl

zdr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie