"Legitymizuje łamanie prawa". Schetyna o podpisaniu przez prezydenta ustawy budżetowej

Polska
"Legitymizuje łamanie prawa". Schetyna o podpisaniu przez prezydenta ustawy budżetowej
PAP/Bartłomiej Zborowski

"Prezydent Duda podpisując wadliwie przyjęty budżet legitymizuje łamanie prawa. Musi liczyć się z konsekwencjami" - napisał na Twitterze szef PO Grzegorz Schetyna. Z kolei szef klubu Platformy Sławomir Neumann ocenił, że Andrzej Duda "konsekwentnie i niezłomnie stanął po stronie Prawa i Sprawiedliwości".

Neumann przestrzegał przed konsekwencjami nielegalnie - według niego - uchwalonego budżetu.

 

- Możemy mieć problem ze środkami europejskimi, jeśli będzie kwestionowana przez naszych partnerów w UE legalność uchwalenia budżetu. Wiemy, że rząd polski nie ma najlepszych relacji z Komisją Europejską, z Parlamentem Europejskim, z instytucjami UE, więc te możliwe napięcia mogą się przydarzyć - dowodził Neumann.

 

Według niego, istnieje też ryzyko przy zakupie przez inwestorów papierów dłużnych - obligacji, bonów skarbowych. - Przecież bony skarbowe, czy obligacje kupowane przez inwestorów za granicą mogą w przyszłości być może skutkować jakimiś sprawami w sądach w Londynie, czy Nowym Jorku. Tam może być podważana legalność tego budżetu, jeżeli ktoś uzna, że może na tym więcej zarobić - uważa Neumann.

 

Polityk nie wykluczył, że Platforma wystąpi do Najwyższej Izby Kontroli o zbadanie procesu legislacyjnego uchwalenia budżetu.

 

PAP

 

 

 

kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie