"Bezpieczna Zima z GOPR" w Telewizji Polsat i Polsat News

Polska

Już od soboty na kilku stokach narciarskich w Polsce w kolejne weekendy stycznia i lutego dziennikarze Polsat News będą promować aktywny wypoczynek w ramach akcji "Bezpieczna Zima z GOPR". Ich relacje pokaże poranne pasmo "Nowy Dzień z Polsat News" w Telewizji Polsat i Polsat News. W najbliższy weekend Beata Cholewińska, Mariusz Abramowicz i Marek Horczyczak zapraszają do Jaworzyny Krynickiej.

Celem akcji "Bezpieczna Zima z GOPR"  jest promowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i zasad jakie powinny obowiązywać na stokach narciarskich oraz przybliżenie zagrożeń czyhających na turystów i nauka bezpiecznego zachowania w górach.

 

Akcję, tak jak w latach poprzednich, wspiera stacja Polsat News, która w każdą sobotę i niedzielę z kolejnych miejsc będzie nadawać na żywo pasmo poranne "Nowy Dzień z Polsat News". Nasza ekipa od kilku dni przygotowuje się do programu w Jaworzynie Krynickiej, dokumentując m.in. okoliczne atrakcje.

 

 

Poranki poprowadzi zespół redakcyjny Polsat News w składzie: Beata Cholewińska, Joanna Górska, Milena Rostkowska-Galant, Mariusz Abramowicz, Michał Giersz oraz Marek Horczyczak. Prowadzący pojawią się na antenie również w kilku wejściach na żywo w ciągu dnia.

 

Partnerami akcji są sieć komórkowa Plus i Cyfrowy Polsat oraz PZU.

 

Podczas imprez będą m.in. pokazy ratownicze oraz nauka bezpiecznego wypoczynku i pierwszej pomocy. Eksperci powiedzą, czego nie wolno robić w górach, jakie niebezpieczeństwo niosą za sobą, np. niedopięte buty, brak kasków czy złe wyposażenie. Chętni będą mogli wziąć udział w zawodach narciarskich, skorzystać z pomocy instruktorów w szkółkach dla początkujących oraz uczestniczyć w zabawach na śniegu.

 

 

 

Ekipa Polsat News odwiedzi kolejno:

  • 14-15 stycznia Krynica - Jaworzyna Krynicka,

  • 21-22 stycznia Ustrzyki Dolne – Gromadzyń,

  • 28-29 stycznia Wisła – Cieńków,

  • 04-05 lutego Czarna Góra,

  • 11-12 lutego Szklarska Poręba,

  • 18-19 lutego Zakopane – Harenda,

  • 25-26 lutego Kluszkowce – Czorsztyn Ski.

Numer ratunkowy w górach: 601100300

 

Wypoczywając w górach należy zapamiętać numer 601100300. To specjalny numer ratunkowy w całym paśmie polskich gór i jest on częścią Zintegrowanego Systemu Ratownictwa, obsługiwanego przez ratowników GOPR i TOPR.

 

Zintegrowany System Ratownictwa powstał we współpracy służb ratowniczych z siecią Plus, która już od kilkunastu lat współpracuje z ratownikami górskimi i jest ich partnerem technologicznym.

 

Rozwiązaniem wspierającym bezpieczny wypoczynek jest również aplikacja na telefony komórkowe "RATUNEK", która powstała we współpracy GOPR z siecią Plus i Paga Solutions. Aplikacja umożliwia kontakt telefoniczny ze służbami ratowniczymi i pozwala zlokalizować miejsce, z którego zgłaszany jest wypadek z dokładnością nawet do trzech metrów.

 

Więcej informacji o bezpiecznym wypoczynku w górach jest na http://601100300.pl/

 

Polsat News

 

 

 

 

kd/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze