Będzie musical o "Wiedźminie". Premierę zapowiada Teatr Muzyczny w Gdyni

Kultura
Będzie musical o "Wiedźminie". Premierę zapowiada Teatr Muzyczny w Gdyni
CD Projekt RED

Na 15 września tego roku Teatr Muzyczny w Gdyni zaplanował premierę musicalu "Wiedźmin" na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Reżyserii spektaklu podjął się Wojciech Kościelniak. Do dwóch ról - w tym tytułowej - ogłoszono casting.

- Będzie to nie tylko pierwszy musical na podstawie bestsellerowej powieści Andrzeja Sapkowskiego, ale w ogóle pierwsze przedstawienie teatralne wykorzystujące tę kultową postać fantasy - poinformowała rzeczniczka prasowa Teatru Muzycznego w Gdyni Aleksandra Borowiak.

 

Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie pięciu opowiadań pisarza: "Miecz przeznaczenia", "Kwestia ceny", "Ostatnie życzenie", "Coś więcej" i "Okruch lodu".

 

 - Głównym bohaterem jest białowłosy Geralt z Rivii, wiedźmin o wielkiej mocy, który za pomocą magii i nadludzkich umiejętności broni ludzi przed smokami i potworami, nie stroniąc przy tym od zapłaty. Często działa pod wpływem emocji, sprzyja słabszym, poświęca się dla innych. Poza trudnościami, jakie napotyka na swojej drodze wiążąc się z czarodziejką Yennefer, Geralt bierze również udział w wielu niesamowitych przygodach - wyjaśniła Borowiak.

 

"Chcemy by widzowie mieli poczucie, że są w teatrze, a nie w kinie"

 

Reżyserem "Wiedźmina" jest Wojciech Kościelniak, muzykę do musicalu skomponuje Piotr Dziubek, scenografią zajmie się Damian Styrna, a teksty piosenek przygotuje Rafał Dziwisz.

 

To już kolejna spektakl Kościelniaka w Teatrze Muzycznym w Gdyni. We wrześniu 2015 r. wystawił musical "Zły" na podstawie powieści kryminalnej Leopolda Tyrmanda, a wcześniej m.in. "Francesco", "Lalkę", "Bal w operze" i "Chłopów".

 

"Wiedźmin" ma być efektownym widowiskiem teatralnym, opartym w dużym stopniu na nowoczesnej technice.

 

- Chcemy pokazać ciekawy, barwny świat - inny niż wszystko to, co do tej pory robiliśmy w gdyńskim teatrze. Planujemy zastosowanie nowoczesnych technologii multimedialnych, ale w sposób, który nie zdominuje człowieka na scenie. Chcemy by widzowie mieli poczucie, że są w teatrze, a nie w kinie - powiedział Kościelniak.

 

W związku z rozpoczęciem przygotowań do realizacji musicalu teatr ogłosił casting do ról Wiedźmina oraz Ciri. Musical "Wiedźmin" otworzy sezon artystyczny 2017/18 w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

 

PAP, polsatnews.pl

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie