Ustawa budżetowa wkrótce w Kancelarii Prezydenta. "Niewykluczone, że jeszcze dziś"

Polska
Ustawa budżetowa wkrótce w Kancelarii Prezydenta. "Niewykluczone, że jeszcze dziś"
PAP/Jacek Turczyk

Ustawa budżetowa będzie przekazana do Kancelarii Prezydenta w najbliższym czasie, niewykluczone, że jeszcze dziś - poinformował w czwartek PAP szef Biura Prasowego Kancelarii Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Grzegrzółka pytany, kiedy ustawa budżetowa zostanie przekazana do prezydenta powiedział w czwartek, że "ustawa budżetowa będzie przekazana do Kancelarii Prezydenta w najbliższym czasie, niewykluczone, że jeszcze dziś".

 

- Marszałek Sejmu otworzył wczoraj 34. posiedzenie. Warto to podkreślić wobec nieprecyzyjnych informacji pojawiających się w tej sprawie. Nie ma zwyczaju by marszałek Sejmu otwierając obrady, mówił które jest to posiedzenie. Marszałek Marek Kuchciński użył standardowego zwrotu "Otwieram posiedzenie", co w tym przypadku oznaczało rozpoczęcie kolejnego, 34 posiedzenia Sejmu - podkreślił szef Biura Prasowego Kancelarii Sejmu.

 

Pytany, jak marszałek Sejmu będzie reagował na blokadę mównicy i gdzie odbędą się obrady w takim przypadku, Grzegrzółka powiedział: "Marszałek Sejmu i Kancelaria Sejmu liczą na powrót do normalnych prac w Sali Posiedzeń, w ramach politycznego porozumienia. Przeniesienie obrad do Sali Kolumnowej to ostateczność, której marszałek chce za wszelką cenę uniknąć".

 

"Standardowe działania BOR i Straży Marszałkowskiej"

 

Grzegrzółka był też pytany o informacje medialne, według których Straż Marszałkowska w nocy wyprosiła z Sejmu dziennikarzy, potem przeszukała gmach parlamentu, a BOR sprawdził pod kątem pirotechnicznym salę plenarną, na której noc spędziło kilkunastu posłów PO.

 

- W nocy ze środy na czwartek funkcjonariusze BOR i Straż Marszałkowska prowadzili standardowe działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas kolejnego dnia posiedzenia Sejmu - powiedział szef Biura Prasowego Kancelarii Sejmu.

 

Jak dodał, "informacje o rzekomym piśmie z Kancelarii Premiera do komendanta Straży Marszałkowskiej są nieprawdziwe". - Działania wszystkich służb i urzędników są nakierowane wyłącznie na zapewnienie bezpieczeństwa i dobrej organizacji posiedzenia Sejmu - zapewnił Grzegrzółka.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie