Radni PO chcą odwołać wiceprezydenta Kalisza

Polska
Radni PO chcą odwołać wiceprezydenta Kalisza
Kalisz, fot. Flickr/János Korom Dr./CC BY-SA 2.0

Wniosek o odwołanie Artura Kijewskiego ze stanowiska wiceprezydenta Kalisza, który piastuje urząd z ramienia PiS, złożył Klub Radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miejskiej Kalisza. Twierdzą, że w kaliskim drogownictwie, które merytorycznie podlega wiceprezydentowi, nastał kryzys.

Klub radnych PO złożył do Prezydenta Miasta Kalisza wniosek o odwołanie ze stanowiska wiceprezydenta Artura Kijewskiego, odpowiedzialnego w mieście za inwestycje drogowe. W zarzutach klub wymienił przegrany konkurs Miasta na budowę obwodnicy Kalisza, brak działań w sprawie budowy drogi S12, opóźnienia w realizacji inwestycji drogowych w mieście i "rozkopanie całego Kalisza zimą".

 

- W Kaliszu kompletnie odwrócono cykl inwestycyjny. Drogi powinno się projektować jesienią i zimą, aby zdążyć wczesną wiosną rozstrzygnąć przetarg i - kiedy zrobi się ciepło - budować. W Kaliszu jest dokładnie odwrotnie, ponieważ łopaty wbija się, gdy chwyta mróz - powiedział radny PO Dariusz Grodziński.

 

"Nie mam sobie nic do zarzucenia"

 

Z zarzutami nie zgodził się wiceprezydent Artur Kijewski. - To jest niestety brak pamięci ze strony radnych PO, którzy zapomnieli o tym, ile złego działo się w kaliskim drogownictwie, kiedy Platforma rządziła w Kaliszu. To jest ich kolejna zagrywka polityczna. Nie mam sobie nic do zarzucenia. Obecnie jest prowadzonych dużo inwestycji drogowych, a to przecież dobrze świadczy o działaniach władzy w celu poprawy jakości dróg w mieście - powiedział wiceprezydent Kijewski.

 

Prezydent Grzegorz Sapiński oświadczył, że nie zamierza odwoływać swego zastępcy.

 

- Klub PO szaleje, ponieważ pieniądze z dotacji płyną do miasta i denerwuje ich to, że Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego, który wywodzi się z PO, stoi za tymi dotacjami i chce współpracować z miastem, gdzie współrządzi koalicja PiS i SLD - powiedział.

 

Marszałek Woźniak przekazał do Kalisza 14 mln zł na rozbudowę niskoemisyjnego transportu miejskiego, 11 mln na szkolnictwo zawodowe i 8 mln zł na termomodernizację przedszkoli.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie