PSL zaapeluje do prezydenta, by skierował ustawę budżetową do TK

Polska
PSL zaapeluje do prezydenta, by skierował ustawę budżetową do TK
PAP/Bartłomiej Zborowski

PSL będzie apelować do prezydenta Andrzeja Dudy o skierowanie ustawy budżetowej do TK - zapowiedział w czwartek prezes Stronnictwa Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że jeśli prezydent się na to nie zdecyduje, wówczas PSL rozpocznie zbiórkę pod własnym wnioskiem do TK.

Kosiniak-Kamysz wyraził pogląd na czwartkowej konferencji prasowej, że w dalszym ciągu mamy spór prawny o budżet. - Jest ta kwestia nierozstrzygnięta, nie da się jej rozstrzygnąć na gruncie prawa i nie da się jej rozstrzygnąć w parlamencie. Kompromis nie został w żaden sposób zawarty - podkreślał szef PSL.

 

Zapowiedział, że ludowcy wystąpią do prezydenta o skierowanie ustawy budżetowej na 2017 rok do Trybunału Konstytucyjnego. - Będziemy zbierać podpisy pod wnioskiem o skierowanie, jeżeli pan prezydent by tego nie zrobił, budżetu do TK. Trzeba inaczej dochodzić swoich praw - powiedział Kosiniak-Kamysz. Senat przyjął w środę ustawę budżetową bez poprawek; ma ona jeszcze w czwartek zostać przekazana prezydentowi.

 

Kosiniak-Kamysz zadeklarował, że PSL chce "normalnych prac parlamentu". - Jeżeli by to nie było możliwe podczas dzisiejszego posiedzenia, dalej by trwała blokada, to trzeba odroczyć to posiedzenie o dwa tygodnie lub ogłosić na dwa tygodnie przerwę, żeby gorące głowy ochłonęły - zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie