Kolejne trzy ofiary mrozu. Od początku listopada to już 76 osób

Polska
Kolejne trzy ofiary mrozu. Od początku listopada to już 76 osób
PAP/Darek Delmanowicz

Trzy osoby zmarły ostatniej doby z powodu wychłodzenia organizmu - podało w czwartek rano Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. RCB apeluje, aby przekazywać informacje o osobach, które potrzebują pomocy, pod numer alarmowy 112.

- Tylko wczoraj z powodu wychłodzenia zmarły trzy osoby. Od początku listopada to już 76 osób - powiedziała rzeczniczka RCB Anna Adamkiewicz.

 

Centrum apeluje do obywateli o wrażliwość i przypomina, że zagrożenie śmiercią z powodu wychłodzenia nie dotyczy tylko osób bezdomnych. Bywa, że ofiarami są również osoby starsze, mieszkające samotnie czy chore; może chodzić też o osoby będące pod wpływam alkoholu.

 

Najzimniej na wschodzie kraju

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w czwartek temperatura maksymalna wyniesie od minus 1 st. na wschodzie, ok. 1 st. w centrum do 4 st. na zachodzie.

 

W nocy z czwartku na piątek temperatura minimalna wyniesie od minus 3 st. do 0; na południowym wschodzie i w dolinach karpackich będzie niższa, od minus 6 do minus 3 st., zaś na zachodnim wybrzeżu do 1 st.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie