Udając 14-latkę, pomogła policji złapać pedofila

Polska
Udając 14-latkę, pomogła policji złapać pedofila
Flickr.com
Policja zatrzymała pedofila

Łódzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował umówić się przez internet na spotkanie o charakterze seksualnym z 14-latką. Nie zdawał sobie sprawy, że koresponduje z osobą dorosłą, która powiadomiła policję.

9 stycznia do policjantów zgłosiła się mieszkanka Trójmiasta, która od pewnego czasu prowadziła korespondencję z mieszkańcem Łodzi. Podając się za 14-latkę kobieta rozpoczęła rozmowę z nieznajomym mężczyzną na jednym z portali społecznościowych.

 

Choć przypominała mu, że jest nieletnia, mężczyzna niemal od pierwszej internetowej rozmowy składał jej propozycje spotkania z podtekstem seksualnym. Z czasem stawały się coraz bardziej wymowne i stanowcze.

 

W rezultacie kobieta zaaranżowała spotkanie z nieznajomym w jednym z centrów handlowych na Bałutach. Poinformowała o tym policjantów, którzy urządzili zasadzkę.

 

Kompletnie zaskoczony 29-latek został zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli zapis korespondencji prowadzonej z rzekomą 14-latką. Niewykluczone, że mężczyzna, który dotychczas nie był karany, usłyszy zarzut składania propozycji seksualnych małoletniej, która nie ukończyła 15. roku życia. Grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności.

 

polsatnews.pl

dk/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie