Trump ponownie o "politycznym polowaniu na czarownice"

Świat
Trump ponownie o "politycznym polowaniu na czarownice"
PAP/EPA/ALBIN LOHR-JONES / POOL

Amerykański prezydent elekt Donald Trump określił we wtorek na Twitterze nowe doniesienia mediów w USA, według których rosyjskie służby wywiadowcze uzyskały kompromitujące go materiały, jako "polityczne polowanie na czarownice".

Według tych doniesień, pozbawionych jednak konkretów, Rosja dysponuje materiałami mogącymi poważnie zaszkodzić Trumpowi i dlatego jest on w pewnej mierze zakładnikiem Kremla.

 

Prezydent elekt, który za 9 dni formalnie obejmie urząd, napisał we wtorek na Twitterze: "Fałszywe wiadomości - totalne polityczne polowanie na czarownice !"

 

Przedstawiciele amerykańskich agencji wywiadowczych przedstawili raport w sprawie tych doniesień prezydentowi elektowi i jego poprzednikowi Barackowi Obamie. Jednak wstrzymali się od jakichkolwiek publicznych wypowiedzi w tej sprawie.

 

Kreml odrzuca oskarżenia


W ostatnich tygodniach agencje wywiadowcze USA twierdziły, że Rosja przy pomocy swoich hakerów starała się pomóc Trumpowi w wygraniu wyborów prezydenckich poprzez skompromitowanie jego demokratycznej rywalki Hillary Clinton. Kreml stanowczo odrzucał te twierdzenia.

 

Trump, mimo wywieranej na niego presji, wyrażał się sceptycznie o tych zarzutach a przeciwników dobrych relacji z Rosją nazwał "głupcami".

 

W środę prezydent elekt ma wystąpić na konferencji prasowej, na której - jak się oczekuje - ustosunkuje się do całej sprawy.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie