Spotkanie z "Masą" w innym miejscu. Organizator anulował rezerwację sali

Polska
Spotkanie z "Masą" w innym miejscu. Organizator anulował rezerwację sali
Impress Media

Międzynarodowe Targi Poznańskie anulowały organizatorom rezerwację Sali Ziemi na spotkanie ze świadkiem koronnym Jarosławem Sokołowskim, ps. "Masa". Mimo odmowy, wydarzenie się odbędzie w innym miejscu - zapewnia organizator.

Jarosław Sokołowski ps. "Masa" to były członek mafii pruszkowskiej, który kilkanaście lat temu rozpoczął współpracę z prokuraturą. Dzięki jego zeznaniom zatrzymano członków zarządu gangu Pruszkowa, a sąd nadał mu status świadka koronnego.

 

Promocja książki

 

Podczas spotkania planowanego na 22 lutego w Poznaniu b. członek mafii pruszkowskiej miał promować książkę-wywiad z nim (autorstwa Artura Górskiego) i opowiadać o swoim życiu z czasów mafii pruszkowskiej, "o życiu jako świadek koronny i swoich książkach, które w krótkim czasie zostały bestsellerami".

 

Spotkanie w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP) miało się odbyć w towarzystwie autora książek o "Masie" Artura Górskiego, a poprowadzić je miał poznański dziennikarz Krzysztof M. Kaźmierczak.

 

"To była wstępna rezerwacja"

 

We wtorek wieczorem organizator spotkania poinformował PAP o odmowie wynajęcia Sali Ziemi przez MTP. W środę, w przesłanym PAP oświadczeniu MTP potwierdziło decyzję o anulowaniu rezerwacji sali na potrzeby spotkania. "Umowa z organizatorem wydarzenia nie została jeszcze podpisana, dokonano jedynie wstępnej rezerwacji" - zaznaczono.

 

"Klienci chcący zarezerwować pomieszczenia na terenie MTP zgłaszają interesujący ich termin i sala jest wstępnie rezerwowana. Dopiero po ustaleniu wszystkich szczegółów jest podpisywana umowa. W trakcie dokonywania tych ustaleń, MTP ma prawo do odstąpienia od najmu. Tak jest również w tym przypadku. W ciągu ostatnich dni pozyskaliśmy nowe informacje na temat organizacji wydarzenia z udziałem Artura Górskiego oraz Jarosława Sokołowskiego, co skłoniło nas do odwołania wcześniejszej rezerwacji" - podkreślono w oświadczeniu.

 

Spotkanie w multipleksie

 

Marcin Wróblewski z agencji Impress Media, która organizuje spotkanie, powiedział w środę PAP, że spotkanie z "Masą" odbędzie się- w jednym z poznańskich multipleksów.

 

- Ze względu jednak na wcześniej ustalone w tym miejscu terminy wydarzenie odbędzie się dzień wcześniej, czyli 21 lutego. Rezerwacja sali mieszczącej 750 osób jest już potwierdzona, a umowa przygotowywana. Zarząd operatora kina nie ma zastrzeżeń co do organizacji spotkania - powiedział.

 

Zapewnił, że podczas spotkania zostaną spełnione wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Ma za to odpowiadać wynajęta agencja ochrony z Poznania, która będzie m.in. przeszukiwać każdą osobę wchodzącą na salę. Porządku podczas spotkania dodatkowo mają pilnować funkcjonariusze z bronią.

 

"Masa" chce ostrzec młodych ludzi

 

Jak mówił we wtorek PAP "Masa", dzięki temu spotkaniu b. gangster chce przestrzec przede wszystkim młode osoby, że świat mafii "to nie jest piękny, kolorowy świat - tak się tym młodym ludziom, troszkę naiwnym wydaje".

 

Pytany, czy obawia się o swoje bezpieczeństwo podczas spotkania odparł, że "już od 16 lat żyje z wyrokiem śmierci".

 

- W dalszym ciągu mam ochronę, która sprawia, że ja czuję się bezpiecznym człowiekiem - powiedział.

 

Jak zapewnił Marcin Wróblewski, w najbliższych dniach wydarzenie zostanie zgłoszone także odpowiednim służbom jako impreza masowa i zostaną spełnione wszystkie wymagane formalności, w tym powiadomienie policji o takim wydarzeniu.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie