13-latek odebrany matce, bo jest "zbyt zniewieściały"

Świat
13-latek odebrany matce, bo jest "zbyt zniewieściały"
Zdj. ilustracyjne, Fot. Pixabay.com

Sąd dla nieletnich w Padwie na północy Włoch odebrał matce jej 13-letniego syna, między innymi dlatego, że jest "zbyt zniewieściały". Takie sformułowanie znalazło się w uzasadnieniu decyzji. Na jej mocy nastolatek zostanie umieszczony w ośrodku daleko od domu.

Według opieki społecznej takie zachowanie chłopca to rezultat postępowania matki i jej sióstr. Zauważono, że dorasta on niemal wyłącznie w otoczeniu kobiet.

 

Lokalny dziennik "Il Mattino di Padova" ujawnił fragment orzeczenia sądu dla nieletnich, w którym napisano, że chłopiec "w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi jest agresywny, jest prowokatorem, niewychowany i ma skłonność do tego, by zachowywać się w sposób ekscentryczny".

 

- Robi wszystko, by podkreślić, że jest inny i ostentacyjnie, prowokacyjnie prezentuje zniewieściałe zachowania- stwierdził sąd powołując się na opinię opieki społecznej.

 

"Oznaki problemów psychicznych"


Jego relacje z matką uznano za "nacechowane aspektami uzależnienia". On sam zaś w ocenie psychologów ma poważne kłopoty w kontaktach z innymi. Dostrzeżono też u niego "oznaki problemów psychicznych".

 

Sędziowie postanowili, że nastolatek musi opuścić dom. Już wcześniej na mocy poprzedniej decyzji sądu chodził do dziennego ośrodka z powodu sądowych batalii, jakie toczyli o niego rodzice.

 

Teraz w ośrodku zostanie na stałe po to, by - jak postanowili sędziowie - mógł funkcjonować w środowisku innym niż dom matki i aby miał możliwość zastanowienia się nad swymi pragnieniami i nad swym życiem.

 

Matka 13-latka zapowiedziała, że odwoła się od tej decyzji.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze