Nowoczesna zgłosi wniosek o powtórzenie głosowania budżetu. Na początku środowego posiedzenia Sejmu

Polska
Nowoczesna zgłosi wniosek o powtórzenie głosowania budżetu. Na początku środowego posiedzenia Sejmu
PAP/Tomasz Gzell

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru poinformował na konferencji prasowej, że na środę na godz. 10 zaplanowane jest posiedzenie Konwentu Seniorów. Dwie godziny później mają rozpocząć się obrady Sejmu. - My, jako Nowoczesna, zgłosimy wniosek o reasumpcję głosowania ustawy budżetowej na 2017 rok - dodał Petru.

Wniosek zostanie zgłoszony w ramach wniosków formalnych, dlatego że "cały czas uważamy, że poprzednie posiedzenie Sejmu się nie skończyło".

 

Jego zdaniem, istnieje "olbrzymie ryzyko", że przyszłoroczny budżet będzie kwestionowany nie tylko przez opozycję, ale również przez inwestorów, przedsiębiorców, a być może również przez samorządy.

 

- To oznacza olbrzymia niepewność funkcjonowania kraju - uważa Petru. Przestrzegał też przed ewentualnym paraliżem gospodarczym wynikającym z wątpliwości dotyczących uchwalenia ustawy budżetowej.

 

Petru dodał, że wciąż trwają ustalenia dotyczące terminu spotkania liderów partii opozycyjnych, którego inicjatorem jest szef PO Grzegorz Schetyna. Według lidera Nowoczesnej, może się ono odbyć we wtorek późnym wieczorem, albo w środę rano.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie