"Narażono nas na śmieszność". Jest postępowanie dyscyplinarne ws. policjantów przebranych w stroje aniołów

Polska
"Narażono nas na śmieszność". Jest postępowanie dyscyplinarne ws. policjantów przebranych w stroje aniołów
Robert Stachnik/Kurier Szczeciński

Postępowanie dyscyplinarne wszczęto wobec naczelnika prewencji sprawującego nadzór nad policjantami, którzy przebrani w stroje aniołów zabezpieczali Orszak Trzech Króli w Szczecinie - poinformował rzecznik tamtejszej policji Przemysław Kimon. - Przebranie naraziło nas na śmieszność - dodał.

- Zachodniopomorska komenda równocześnie wszczęła postępowanie wyjaśniające, które ma na celu ustalić, kto faktycznie wydał decyzję o tym, że trzech funkcjonariuszy z referatu konnego przebrało się za anioły. Chcemy wyjaśnić, jak wyglądał proces decyzyjny, dlaczego policjanci się przebrali i kto podjął ostateczną decyzję - powiedział we wtorek komisarz Kimon.

 

Dodał, że naczelnik prewencji, który sprawuje nadzór nad służbą policjantów z referatu konnego "nie powinien dopuścić do takiej sytuacji, aby funkcjonariusze się przebierali".

 

"Na przebieranie się przyzwolenia nie ma"


Kimon zaznaczył, że przebranie funkcjonariuszy za anioły naraziło policję na straty wizerunkowe jako formacji mundurowej. - Przebranie naraziło nas na śmieszność jako policję. Nie ma przeszkód, aby policjanci na koniach uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli w ramach swoich zadań służbowych, czyli dbali o bezpieczeństwo uczestników. Na przebranie się i ubieranie strojów niestety takiego przyzwolenia nie ma - podkreślił.

 

Orszak Trzech Króli przemaszerował ulicami Szczecina 6 stycznia po raz siódmy. Według organizatorów wzięło w nim udział ok. 4 tys. mieszkańców.

 

PAP, fot. Robert Stachnik/Kurier Szczeciński

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie