Możliwa ponowna blokada mównicy sejmowej w środę. PO: "33. posiedzenie nie zostało zamknięte"

Polska
Możliwa ponowna blokada mównicy sejmowej w środę. PO: "33. posiedzenie nie zostało zamknięte"
Polsat News

Ostateczne decyzje w sprawie działań PO na środowym posiedzeniu Sejmu mają zapaść w środę przed południem, kiedy zbierze się zarząd partii, a później klub parlamentarny Platformy. Z informacji PAP wynika, że praktycznie przesądzone jest ponowne zablokowanie mównicy sejmowej.

O godz. 20.30 w Sejmie zebrał się klub PO. Schetyna relacjonował dziennikarzom przed rozpoczęciem posiedzenia klubu, że jego rozmowa z szefami Nowoczesnej i PSL dotyczyła m.in. scenariuszy na środę. W spotkaniu nie brał udziału przedstawiciel Kukiz’15.

 

Zapowiedział, że do kolejnego spotkania szefów trzech partii opozycyjnych ma dojść w środę; tego dnia rano ma również obradować klub PO. Zaplanowane jest także posiedzenie zarządu krajowego Platformy.

 

Po wtorkowym wieczornym spotkanie klubu PO w Sejmie szef Platformy Grzegorz Schetyna powtórzył dziennikarzom, iż oczekuje, że w środę marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowi przerwane - według niego - ostatnie posiedzenie Sejmu. "Uważamy, że 33. posiedzenie nie zostało zamknięte" - podkreślił lider PO.

 

"Prawo nadrzędną kwestią"

 

Przekonywał, że dla Platformy "absolutnie podstawową kwestią" jest "prawo, praworządność". "Po to tutaj jesteśmy. I też nie po to przez tyle nocy, dni, święta, Nowy Rok i święto Trzech Króli byliśmy tutaj, żeby dzisiaj powiedzieć: +nic się nie stało, proszę bardzo, proszę rozpocząć 34. posiedzenie Sejmu+. To by było niepoważne, zawiedlibyśmy tych, którzy stoją pod Sejmem, którzy nas wspierali, byli z nami tutaj przez tyle dni" - dodał Schetyna.

 

Posiedzenie Sejmu rozpocznie się w środę w południe. Wcześniej - o godz. 9 ma zebrać się Prezydium Sejmu, a o godz. 10 - Konwent Seniorów.

 

We wtorek przed posiedzeniem klubu PO doszło do spotkania Schetyny z szefami Nowoczesnej Ryszardem Petru i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. "Rozmawialiśmy o tym jakie plany na te pierwsze godziny jutrzejszego dnia, co z posiedzeniem Sejmu" - mówił po spotkaniu lider Platformy. Według jego relacji, Kosiniak-Kamysz i Petru opowiadali z kolei o wtorkowym spotkaniu liderów ugrupowań parlamentarnych u marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie