"Kolczyk w uchu" Kuchcińskiego. Kancelaria Sejmu chce "sprostowania" zdjęcia

Polska
"Kolczyk w uchu" Kuchcińskiego. Kancelaria Sejmu chce "sprostowania" zdjęcia
Polsat News

Zdjęcie było ilustracją artykułu "Krętacz Kuchciński rozdał gigantyczne nagrody", opublikowanego przez "Super Express". W piśmie do redakcji z prośbą o "sprostowanie" Kancelaria Sejmu argumentuje, że użyte zdjęcie "nie jest oryginalne, tylko poddane obróbce cyfrowej", a marszałek Sejmu Marek Kuchciński ma na nim "róż na prawym policzku" oraz "umalowaną na czarno lewą brew".

Wskazano też m.in., że na zdjęciu umieszczonym przez gazetę widać "trzy rozbłyski światła tzw. bliki, odpowiednio na głowie (na włosach), w dolnej części małżowiny lewego ucha".

 

"Zmanipulowany wizerunek"

 

Według autorów dokumentu, "może to sugerować, że marszałek Sejmu RP nosi kolczyk w uchu".

 

Informację o przysłanym do redakcji piśmie zamieścił na Twitterze wicenaczelny gazety Hubert Biskupski.

 

"Publikacja zmanipulowanego wizerunku marszałka Sejmu RP jest kolejnym ośmieszającym naruszeniem wizerunku marszałka Sejmu RP, wpisuje się zatem w długofalowe i celowe działanie mogące być oceniane jako mające na celu ośmieszenie wizerunku drugiej osoby w państwie, co w oczywisty sposób rzutuje na powagę całego Sejmu RP" - dodano w piśmie (pisownia oryginalna - red.). 

 

Kara za bosą posłankę

 

Według dziennikarzy gazety, pismo przesłane do redakcji to "chęć dalszego cenzurowania »Super Expressu«".

 

"Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu Kuchciński zdecydował o zakazie wstępu do Sejmu dla fotoreportera "SE", który sfotografował posłankę PO siedzącą na sali obrad bez butów. Następnie chciał cenzurować media w parlamencie! A teraz naszą gazetę?" - napisano w artykule na temat przysłanego do redakcji pisma.

 

se.pl, polsatnews.pl

 

luq/hlk/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie