Caritas "odcina" się od zbiórki MON i Caritasu Polowego dla Syryjczyków

Polska
Caritas "odcina" się od zbiórki MON i Caritasu Polowego dla Syryjczyków
Caritas.pl

- Caritas Polska informuje, że zbiórka środków mająca na celu wsparcie rodzin syryjskich, odbywająca się 14 stycznia, współorganizowana jest przez Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Caritas Polowa jest niezależną, autonomiczną organizacją prowadzącą działania charytatywne zgodnie ze swoim statutem - głosi oświadczenie Caritas Polska zamieszczone na stronie internetowej organizacji.

Oświadczenie ma związek z piknikami organizowanymi przez ministerstwo obrony narodowej, które odbędą się w najbliższą sobotę we wszystkich miastach wojewódzkich. Imprezy plenerowe zaplanowano z okazji przyjazdu do Polski amerykańskich żołnierzy, którzy mają wzmocnić wschodnią flankę NATO.

 

- Dodatkowo jeszcze tego dnia wszędzie, przy wsparciu harcerzy, organizacji proobronnych przy okazji tych spotkań z wojskiem będzie prowadzona akcja charytatywna prowadzona przez Caritas Ordynariatu Polowego WP. Będą zbierane pieniądze na wsparcie rodzin chrześcijańskich w Syrii - zapowiedział rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz.

 

Pikniki odbędą się w sobotę w godz. 12-17. W każdym z miejsc będzie można spotkać się z żołnierzami i zobaczyć sprzęt wojskowy. O godz. 14 na telebimach będzie można zobaczyć transmisję uroczystości w Żaganiu (Lubuskie), gdzie odbędą się centralne uroczystości związane z powitaniem amerykańskiej brygady.

 

 

 

Według części mediów, sobotnie pikniki mają stanowić pewnego rodzaju konkurencję dla 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę.

 

PAP, polsatnews.pl

 

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie