Złote Globy przyznane

Kultura
Złote Globy przyznane
PAP/EPA/MIKE NELSON
Zdobywca statuetki za najlepszy film zagraniczny, Paul Verhoeven

W niedzielę po raz 74. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA) przyznało Złote Globy - statuetki dla branży filmowej.

Meryl Streep, trzykrotna laureatka Oscara, która miała już na swym koncie osiem Złotych Globów, została w niedzielę, podczas ceremonii w Los Angeles nagrodzona honorowym Złotym Globem za całokształt twórczości. Meryl Streep jest najczęściej nagradzaną i najczęściej nominowaną przez HFPA aktorką.

 

Najlepszym aktorem w filmie dramatycznym został Casey Affleck za rolę w obrazie "Manchester by the Sea". To pierwszy Złoty Glob w jego karierze. Casey Affleck jest młodszym bratem gwiazdy Hollywood, Bena Afflecka. Za najlepszą aktorkę uznano Isabelle Huppert za rolę w filmie "Elle".

 

Pierwszy Złoty Glob dla Ryana Goslinga

 

Pierwszy raz w swej karierze Złoty Glob odebrał Ryan Gosling. Uhonorowano go za główną rolę w filmie muzycznym "La La Land", w kategorii najlepszy aktor w komedii lub musicalu.

 

Złoty Glob dla najlepszej aktorki w komedii lub musicalu otrzymała Emma Stone, także za "La La Land". Twórcę tego filmu, Damiena Chazelle'a, nagrodzono dwoma Złotymi Globami: za reżyserię i scenariusz. "La La Land" triumfował także w kategorii najlepsza komedia lub musical.

 

Najlepszym filmem dramatycznym został obraz "Moonlight" w reżyserii Barry'ego Jenkinsa.

 

Za najlepszy film zagraniczny uznano dramat Paula Verhoevena "Elle".

 

PAP

pam/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze