Zięć Trumpa zostanie jego starszym doradcą w Białym Domu

Świat
Zięć Trumpa zostanie jego starszym doradcą w Białym Domu
Michael Vadon/Flickr.com

Magnat rynku nieruchomości i członek sztabu wyborczego Donalda Trumpa, Jared Kushner zostanie mianowany starszym doradcą prezydenta - podaje w poniedziałek "New York Times", powołując się na zespół Trumpa ds. przekazania władzy.

Oficjalna decyzja w tej sprawie zostanie prawdopodobnie podana do wiadomości opinii publicznej już we wtorek - informuje "NYT".

 

O tym, że 35-letni Kushner rozważa objęcie funkcji ważnego doradcy w Białym Domu, napisał już w listopadzie "Wall Street Journal", a "NYT" podaje, że od kilku tygodni było właściwie wiadomo, że mąż Ivanki Trump zostanie mianowany doradcą w Białym Domu.

 

Konflikt interesów

 

Nowojorski dziennik przypomina, że sytuacja ta prowadzić może do "niezliczonych konfliktów interesów". Kushner jest bogatym developerem, a także właścicielem dziennika "New York Observer". Zawarte przez niego transakcje na rynku nieruchomości szacowane są na 14 mld dolarów, a ponadto firma Kushnera pracuje obecnie nad "transakcją na chińskim rynku nieruchomości".

 

"NYT" pisze też, że mianowanie zięcia prezydenta doradcą w Białym Domu jest również pogwałceniem przepisów federalnych mających zapobiegać nepotyzmowi; uniemożliwiają one synom i córkom prezydenta USA pełnienie stanowisk w jego administracji. "Ale zespół Trumpa, jak zwykle, przeforsuje i to" - dodaje dziennik.

 

W listopadzie "WSJ" napisał, że na dołączenie do grona doradców Białego Domu mieli Kushnera namawiać zarówno przyszły szef kancelarii prezydenta Reince Priebus, jak też główny starszy doradca Trumpa Steve Bannon.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie