"Nie zamierzamy rezygnować z protestu" - poseł PO Arkadiusz Myrcha w programie "Tak czy Nie"

Polska

- Nie zmieniamy swojego stanowiska. Jesteśmy i na sali plenarnej i jesteśmy także przy mównicy - podkreślał w programie "Tak czy Nie" Arkadiusz Myrcha (PO), który rozmawiał z Mirosławem Suchoniem z Nowoczesnej o podziale w opozycji. Wcześniej Ryszard Petru powiedział, po spotkaniu u marszałka Senatu, w którym uczestniczyli liderzy PiS, PSL i Kukiz'15, że nie będzie blokować mównicy sejmowej.

Myrcha zapytany przez prowadzącą rozmowę Agnieszkę Gozdyrę, czy odstąpią od ostrych form protestu zapewnił, że "nie zakładają takiej decyzji, żeby z tego protestu rezygnować".


- Jarosław Kaczyński, wykorzystując wszelkie swoje talenty, zrobi wszystko, żeby zjednoczoną opozycję rozbić – mówił poseł PO. - To jest sprawdzian. I dla Ryszarda Petru i dla Grzegorza Schetyny - dodał.

 

Suchoń: nie rozumiem skąd ta cała awantura


Poseł Mirosław Suchoń z Nowoczesnej mówiąc o rozmowach opozycji z marszałkiem Senatu przypomniał, że miało to miejsce "wielokrotnie w historii naszego parlamentaryzmu".  - Rozmowy toczą się nie poprzez media, tylko poprzez osobiste spotkania. Platforma, jeśli dzisiaj mówi, że się nie spotyka, to przez te osiem lat spotykała się, rozmawiała z różnymi środowiskami – przypomniał Suchoń.   


- Nie rozumiem, skąd ta cała awantura. Jeżeli chcemy znaleźć rozwiązanie to musimy dyskutować - dodał Suchoń.


Mirosław Suchoń zapytany czy posłowie Nowoczesnej rozmawiali o spotkaniu z Ryszardem Petru, czy coś ustalono, przyznał, że "nie było okazji".

 

 

 

Uczestnicy sondy pesymistyczni


Na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "czy Ryszard Petru ostatecznie podzielił opozycję?". Aż 76 proc. biorących udział w głosowaniu uznało, że opozycja została ostatecznie podzielona. Tylko 24 proc. miało nadzieję, że jednak nie.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie