Specjalny pociąg z Łodzi do Krakowa. Wierni pojadą na ingres ks. abp. Marka Jędraszewskiego

Polska
Specjalny pociąg z Łodzi do Krakowa. Wierni pojadą na ingres ks. abp. Marka Jędraszewskiego
Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl

Łódzka Kolej Aglomeracyjna (ŁKA) 28 stycznia uruchomi pociąg specjalny z Łodzi Fabrycznej do Krakowa na ingres ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Z tej formy przejazdu na uroczystości objęcia urzędu metropolity krakowskiego będzie mogło skorzystać 360 osób.

Jak powiedział wiceprezes ŁKA Janusz Malinowski specjalna oferta skierowana do podróżnych z okazji uroczystego objęcia urzędu metropolity krakowskiego przez dotychczasowego metropolitę łódzkiego abp. Jędraszewskiego, to m.in. efekt współpracy regionalnego przewoźnika z łódzką kurią.

 

- 28 stycznia dla wielu będzie historyczną datą i chcieliśmy dać szansę mieszkańcom Łodzi oraz regionu, by w komfortowy sposób mogli dojechać tego dnia do Krakowa i uczestniczyć w tej ważnej uroczystości. Po jej zakończeniu zaś, równie wygodnie i szybko będą mogli wrócić do Łodzi lub innego miasta w woj. łódzkim. Oferujemy bardzo szybki czas przejazdu, niewiele ponad 2,5 godziny - tłumaczył.

 

Z przejazdu skorzysta 360 osób

 

Dodał, że pociąg specjalny będzie składał się z trzech zespołów trakcyjnych, co oznacza, że z przejazdu będzie mogło skorzystać 360 osób.

 

W dniu ingresu szynobusy ŁKA wyruszą z dworca Łódź Fabryczna o godzinie 6.50. Po drodze zatrzymają się na przystankach Łódź Niciarniana, Łódź Widzew oraz w Tomaszowie Mazowieckim. Przyjazd na dworzec Kraków Główny zaplanowano na godz. 9.28. W drogę powrotną pociąg wyruszy o godz. 16.26, a na miejscu w Łodzi będzie o godz. 19.00. Bilet w obie strony kosztuje 50 zł z Łodzi oraz 45 z Tomaszowa Maz. Od poniedziałku można nabywać je w Centrum Obsługi Pasażera ŁKA na dworcu Łódź Fabryczna.

 

Następca kard. Dziwisza

 

Abp Jędraszewski podczas ingresu do katedry na Wawelu obejmie urząd metropolity krakowskiego. Na tym stanowisku zastąpi kard. Stanisława Dziwisza, który po ukończeniu 75 lat przechodzi na emeryturę.

 

Nowy metropolita krakowski ma 67 lat, od prawie 20 jest biskupem, w tym ponad 4 lata arcybiskupem metropolitąłódzkim. Od marca 2014 r. pełni funkcję zastępcy przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Jest profesorem nauk teologicznych.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie