Pociąg za pieniądze zebrane w crowdfundingu. "Hipsterski" skład na niemieckich torach

Świat
Pociąg za pieniądze zebrane w crowdfundingu. "Hipsterski" skład na niemieckich torach
Locomore/Facebook

Kawa fair-trade, organiczna lemoniada, wegańskie kanapki i wagony tematyczne. To tylko niektóre atrakcje nowego pociągu spółki Locomore, który zaczął kursować na linii Berlin-Stuttgart. Pomysłodawcy zebrali pieniądze na projekt na platformie crowdfundingowej w internecie.

Jak informuje portal transport-publiczny.pl, podróż 370–kilometrową trasą z Berlina do Stuttgartu zajmie 6 godzin i 26 minut. W drugą stronę przejazd potrwa o dwadzieścia minut dłużej.

 

Tanio i "zielono"

 

Bilet będzie kosztował 22 euro. Zwykły bilet w pociągu niemieckich kolei Deutsche Bahn na tej samej trasie kosztowałby aż 115 euro.

 

"Hipsterskie" pociągi korzystają, według deklaracji firmy, wyłącznie z "zielonej" energii. W menu są m.in. kawa fair–trade, organiczna lemoniada, piwo bezglutenowe, cola z guaraną oraz wegańskie kanapki. W pociągu działa darmowe wi–fi.

 

W wagonie o sporcie

 

Do dyspozycji pasażerów są trzy rodzaje wagonów. W większości są bezprzedziałowe, "użytkowe" (z miejscem dla rowerzystów, osób na wózkach, z przestrzenia dla dzieci, itp.) oraz tzw. "tematyczne".

 

Te ostatnie to wagony z przedziałami 12–osobowymi. Mają się w nich spotykać osoby zainteresowane podobnymi tematami. Na początek do dyspozycji pasażerów są przedziały: fotograficzne, sportowe i przeznaczony po prostu do rozmowy, ale przewoźnik Locomore zapewnia, że z czasem chce zmieniać tematy. 

 

Twórcy pomysłu liczą na sukces i planują do 2018 r. uruchomić jeszcze trzy podobne linie, które połączą Berlin z Bonn i Kolonią, Berlin z wyspą Rugia, a także Frankfurt z Monachium.

 

transportpubliczny.pl

kan/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie