Paweł K. podejrzany o zabójstwo Iwony Cygan został zatrzymany

Polska
Paweł K. podejrzany o zabójstwo Iwony Cygan został zatrzymany
"Interwencja"/małopolska policja

Poszukiwany listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania Paweł K., podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 17-letniej Iwony Cygan przed 18 laty, został w poniedziałek zatrzymany w Austrii - poinformował krakowski wydział Prokuratury Krajowej.

- Paweł K. został zatrzymany w poniedziałek o godz. 6:50 w Wiedniu na podstawie listu gończego i Europejskiego Nakazu Aresztowania - powiedział prok. Piotr Krupiński, naczelnik Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

 

Jak poinformował, prokuratura wysyła dokumenty związane z uruchomieniem procedury sprowadzenia podejrzanego do Polski.

 

Uduszona 17-latka

 

Iwona Cygan została zamordowana w nocy z 13 na 14 sierpnia 1998 r. Jej ciało znalazł nazajutrz przy wale Wisły w Łęce Szczucińskiej przypadkowy świadek. Sekcja zwłok wskazała jako przyczynę śmierci uduszenie. Ponieważ bezpośrednio po zabójstwie nie udało się ustalić sprawcy, śledztwo po pewnym czasie zostało umorzone.

 

Obecnie śledztwo kontynuuje Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie wraz z policjantami ze specjalnej grupy zajmującej się niewyjaśnionymi zbrodniami sprzed lat - Archiwum X z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W wyniku intensywnych czynności śledczych pod koniec grudnia ustalono podejrzanych w tej sprawie.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze