16 osób zatrzymanych we Francji ws. napadu na Kim Kardashian

Świat
16 osób zatrzymanych we Francji ws. napadu na Kim Kardashian
Facebook/Kim Kardashian West

Francuska policja zatrzymała w poniedziałek 16 osób w związku z napadem na amerykańską celebrytkę Kim Kardashian, do którego doszło w październiku ubiegłego roku w luksusowej rezydencji w Paryżu - poinformowała AFP, powołując się na źródła w policji. Zatrzymań dokonano w regionie paryskim; nie podano kim są zatrzymane osoby.

Na początku października uzbrojeni mężczyźni wtargnęli do rezydencji, w której przebywała Kardashian podczas wizyty we francuskiej stolicy. Napastnicy związali i zakneblowali kobietę, po czym ukradli jej biżuterię wartą około 9 mln euro.

 

Według doniesień francuskich mediów złodzieje uciekali z miejsca zdarzenia na rowerach oraz pieszo. Śledczym udało się dotrzeć do podejrzanych dzięki odnalezionym w rezydencji śladom DNA.

 

Kardashian - 36-letnia aktorka, modelka i bizneswoman - przyjechała w październiku do Paryża na Tydzień Mody. Jak zauważała agencja Reutera, w tej samej rezydencji celebrytka przebywała już wcześniej, przynajmniej raz, w 2014 roku tuż przed ślubem z Kanyem Westem, słynnym raperem i producentem muzycznym.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie