Clinton nie będzie już kandydowała na żadne stanowisko

Świat
Clinton nie będzie już kandydowała na żadne stanowisko
Flickr/Iowa Public Radio Images/CC BY-ND 2.0

Pokonana w wyborach prezydenckich w USA Hillary Clinton nie będzie już kandydowała w życiu w żadnych wyborach - zapewniła w niedzielę bliska jej osoba.

- Zajmie się w najbliższych latach pomocą dla dzieci i rodzin, w którą angażowała się przez całe życie - powiedziała Neera Tanden, która jest prezeską ośrodka postępowej refleksji Centrum Amerykańskiego Postępu i nieformalną jego doradczynią.

 

- Nie będzie już nigdy startowała w wyborach - zapewniła Tanden w rozmowie z CNN.

 

Tak bliska jej osoba zareagowała na artykuł, który ukazał się na łamach "New York Timesa". Jego autor sugerował, że Hillary Clinton wystartuje w wyborach na burmistrza Nowego Jorku.

 

Nie wycofała się ze sceny publicznej


- Nie wierzę, że będzie kandydowała na to lub jakiekolwiek inne stanowisko - powiedziała stanowczo Neera Tanden, nie zgłębiając jednak tematu konkretnych planów 69-letniej byłej sekretarz stanu USA.

 

Po przegranej w wyborach prezydenckich z 8 listopada Hillary Clinton nie wycofała się jednak całkowicie ze sceny publicznej. Uczestniczyła w dwóch publicznych wydarzeniach, obecna też była na  Twitterze. We wtorek jest oczekiwana w Departamencie Stanu w Waszyngtonie na inauguracji sali wystawowej jej imienia.

 

Osoby z jej otoczenia zapowiedziały, że będzie osobiście uczestniczyła w uroczystości inwestytury Donalda Trumpa w dniu 20 stycznia.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie