Ukradli samochód, ale wypadli z drogi. Zima pokonała złodziei jak z filmu "Gang Olsena"

Polska
Ukradli samochód, ale wypadli z drogi. Zima pokonała złodziei jak z filmu "Gang Olsena"
dolnoslaska.policja.gov.pl

Dwaj mężczyźni z powiatu jeleniogórskiego (woj. dolnośląskie) wpadli w poślizg, wypadli z trasy i uszkodzili swój samochód. Aby go naprawić, ukradli auto takiej samej marki i znów po poślizgu wylądowali na poboczu. Policjanci złapali ich na gorącym uczynku, gdy chcieli zdemontować koła z ukradzionego auta.

W całej tej sprawie przebieg działania sprawców okazał się dość zaskakujący.

 

Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzani jechali nocą drogą na terenie gminy Nowogrodziec i wpadli w poślizg uszkadzając 2 koła, co uniemożliwiło im dalszą jazdę.


Szukając kół na wymianę, postanowili ukraść inne auto tej samej marki. Ukradzionym samochodem pojechali w kierunku miejsca, gdzie pozostawili swoje auto. Nie dojechali jednak, ponieważ znowu wpadli w poślizg.


W tym czasie policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży pojazdu. Funkcjonariusze zlokalizowali skradziony samochód i zatrzymali podejrzanych. Obaj mężczyźni wpadli w momencie, gdy próbowali zdemontować koła ze skradzionego pojazdu, który utknął w śniegu.


Zatrzymani, to mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego w wieku 22 i 31 lat. Usłyszeli już zarzuty kradzieży. Jak się okazało 31–latek ma już na swoim koncie kradzieże pojazdów. Teraz o dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd. Za czyn, którego się dopuścili, grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.

 

polsatnews.pl

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie