Dwaj polscy bezdomni zmarli z zimna we Włoszech

Świat
Dwaj polscy bezdomni zmarli z zimna we Włoszech
Zdj. ilustracyjne, Fot. Pixabay.com

Dwóch bezdomnych Polaków zmarło z zimna we Włoszech; jeden we Florencji, a drugi w Mediolanie - podała w sobotę włoska agencja Ansa. W niemal całym kraju panują mrozy i przymrozki. W wielu regionach leży śnieg.

W nocy z piątku na sobotę we Florencji zmarł 48-letni bezdomny Polak. Jego ciało znaleźli przechodnie w ogrodzie nad rzeką Arno i wezwali natychmiast karabinierów.

 

Zwłoki polskiego bezdomnego, który miał 66 lat, znaleziono także w opuszczonym budynku w południowej dzielnicy Mediolanu.

 

W obu przypadkach karabinierzy prowadzą postępowanie, by potwierdzić wstępne hipotezy, że mężczyźni zmarli z wychłodzenia.


3 tys. bezdomnych w Rzymie


Na ratunek bezdomnym w Rzymie pospieszyli wolontariusze. Szacuje się, że na ulicach Wiecznego Miasta koczuje około 3 tysięcy ludzi. Otwarto dla nich w nocy kilka stacji metra. Przygotowano także miejsca noclegowe.


Ostra zima we Włoszech

 

Wyjątkowo ostra zima panuje przede wszystkim w centrum i na południu Włoch, między innymi w regionach Marche i Abruzja, które ucierpiały w niedawnych trzęsieniach ziemi, a także w Kampanii i w Apulii.

 

Władze miasta Campobasso w regionie Molise, gdzie leży ponad metr śniegu, zaapelowały do mieszkańców, by nie wychodzili z domów.

 

Mróz utrzymuje się też na wyspie Capri w Zatoce Neapolitańskiej, co uważa się za wyjątkowo rzadkie zjawisko meteorologiczne.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie