"Agent Tomek" w programie "Skandaliści". Dziś w Polsat News o 20:00

Polska
"Agent Tomek" w programie "Skandaliści". Dziś w Polsat News o 20:00
Polsat News

Bujna fryzura, uwodzicielski uśmiech i luksusowe auta - takie skojarzenia budzi gość dzisiejszego odcinka programu "Skandaliści". To słynny "agent Tomek", czyli Tomasz Kaczmarek - człowiek, który rozpracowywał posłankę PO Beatę Sawicką i celebrytkę Weronikę Marczuk.

Tomasz Kaczmarek był najpierw funkcjonariuszem policji (zajmował się poszukiwaniem skradzionych samochodów), a od 2006 roku działał jako agent CBA. Pod fałszywymi nazwiskami Tomasz Małecki lub Tomasz Piotrowski prowadził operacje, mające na celu udowodnienie popełnienia przestępstw, w tym przyjęcia korzyści majątkowej.


Szczególnie głośna była sprawa posłanki Sawickiej, którą zatrzymano tuż przed wyborami parlamentarnymi w 2007 roku i na słynnej konferencji prasowej z udziałem ówczesnego szefa CBA Mariusza Kamińskiego upubliczniono część materiałów z jej udziałem. Posłanka po latach została najpierw skazana na 3 lata pozbawienia wolności, jednak uniewinnił ją Sąd Apelacyjny, który uznał, że techniki operacyjne stosowane przez CBA były nielegalne.


W 2011 umorzono także śledztwo przeciwko Weronice Marczuk, która dwa lata wcześniej została zatrzymana w związku z rzekomym przyjęciem łapówki.

 

Po odejściu z CBA Tomasz Kaczmarek zaczął się pojawiać w mediach i na salonach, ukazała się też książka (wywiad-rzeka) opisująca jego wersję wydarzeń. W 2011 eks-agent wszedł do polityki. Został posłem z ramienia PiS, jednak po dwóch latach, po ujawnieniu kompromitującego nagrania (pogróżki pod adresem męża swojej partnerki) został zawieszony w prawach członka klubu PiS, zaś w roku 2015 zrzekł się mandatu.

 

Co Tomasz Kaczmarek robi obecnie? Czy rozliczył się z przeszłością? Co z perspektywy sądzi o kobietach, które rozpracowywał? I czy pochwala obecne rządy PiS? To wszystko zdradzi Agnieszce Gozdyrze w programie "Skandaliści" który startuje jak zwykle o 20:00.


Będzie też specjalna niespodzianka dla widzów.

 

polsatnews.pl

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie