"To sprawa wewnętrzna KOD". Grupiński o fakturach Kijowskiego

Polska
"To sprawa wewnętrzna KOD". Grupiński o fakturach Kijowskiego
Polsat News

- Członkowie KOD w głosowaniu rozliczą Mateusza Kijowskiego tak czy inaczej - stwierdził w programie "Graffiti" w Polsat News poseł Platformy Obywatelskiej Rafał Grupiński. - Ja mam zaufanie do Kijowskiego - dodał.

- Ta sprawa to jest raczej wewnętrzny problem KOD. Kontekst wyborów władz tej organizacji posłużył komuś do zaatakowanie Mateusza Kijowskiego – powiedział Rafał Grupiński.


- Przyczyny tego ataku rzeczywiście jakieś są. Kijowski tłumaczy się w prosty sposób, ale nie wszystkich potrafi przekonać - dodał polityk PO.


Około 90 tys. zł z pieniędzy zebrane przez Komitet Społeczny KOD trafiło do firmy Mateusza Kijowskiego i jego żony, mimo, że wcześniej deklarował, iż za pracę na rzecz tej organizacji nie pobiera wynagrodzenia.


- Ze wszystkiego się wytłumaczę. To wymaga kilku dni, żeby wszystko uporządkować. To rzeczy, które się działy prawie rok temu – deklarował Kijowski w czwartek w programie "Gość Wydarzeń"  w Polsat News.


"Mam zaufanie do lidera KOD"


- Ja mam zaufanie do Mateusza Kijowskiego. Lubię go jako człowieka bezpośredniego i zawsze raczej szczerego. Nie sądzę by było to celowe działanie i chęć wyciągania dla siebie korzyści - ocenił Grupiński, pytany o zarabianie przez lidera KOD na świadczeniu usług informatycznych dla organizacji.


- Myślę, że chaos organizacyjny na początku spowodował, że powierzył on strony internetowe KOD spółce rodzinnej i to był ogromny błąd - zauważył.


- Musi wyjaśnić wszystko do końca w tej sprawie. Członkowie KOD w głosowaniu rozliczą go, tak czy inaczej - podsumował Grupiński.

 

polsatnews.pl

 

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie