"Mamy marną opozycję parlamentarną" - Celiński w programie "Tak czy Nie"

Polska

Przyszłość Mateusza Kijowskiego pod znakiem zapytania. Jarosław Marciniak z KOD jest powściągliwy w ocenie postawy lidera KOD i czeka na audyt. - Liderów w KODzie jest wielu - dodał. Z kolei były opozycjonista Andrzej Celiński w programie "Tak czy Nie" powiedział, że mamy w Polsce marną opozycję parlamentarną, dlatego ruchy społeczne walczące o demokracje są potrzebne.

- To jest temat, który na pewno musi wyjaśnić Mateusz Kijowski. Jaka była zależność, dlaczego wybrano taką a nie inną drogę – powiedział Marciniak. - Będzie audyt, będzie wyjaśnianie, będzie sprawdzanie dlaczego tak to wyglądało - dodał.


Jak podkreślił, "liderów w KODzie jest wielu i nie można zawsze skupiać się na tej jednej twarzy, która ma przewodzić".

 

"Będziemy maszerować, dopóki będziemy mogli"


- Nie moja broszka, nie jestem w KODzie - powiedział z kolei Andrzej Celiński. Zaznaczył jednak, że "ma nadzieję, że oni to w miarę szybko i poważnie wyjaśnią". - To znaczy, że wydobędą prawdę i powiedzą tak, jak jest - zaznaczył były opozycjonista.


Jego zdaniem, "mamy tak marną opozycje parlamentarną, że w gruncie rzeczy dzisiaj odpowiedzialność za przywrócenie Polsce jakiegoś sensownego miejsca w świadomości Europejczyków i w naszej świadomości, jest po stronie społecznej, obywatelskiej". - Będziemy maszerować dopóki będziemy mogli maszerować - dodał.

 

Program prowadził Piotr Witwicki.

 

Na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "Czy Mateusz Kijowski powinien odejść z KOD?". 69,2 proc. głosujących odpowiedziało "tak". Przeciwnego zdania było 30,8 proc. użytkowników biorących udział w sondzie.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie