Pożegnanie księżniczki. Pogrzeb Carrie Fisher i Debbie Reynolds w Beverly Hills

Świat

W czwartek w Los Angeles odbył się wspólny pogrzeb gwiazdy Hollywood Debbie Reynolds i jej córki Carrie Fisher znanej przede wszystkim z roli księżniczki Lei w filmowej sadze "Gwiezdne Wojny". Matka zmarła dzień po córce.

Na pogrzeb w Beverly Hills wpuszczeni zostali tylko zaproszeni goście. Nie zezwolono na udział mediów.

 

Carrie Fisher zmarła w wieku 60 lat 27 grudnia ubiegłego roku. Amerykańska aktorka trafiła do szpitala 24 grudnia po tym, jak doznała rozległego zawału serca podczas lotu z Londynu do Los Angeles. Straciła przytomność. Na pokładzie maszyny znajdował się lekarz, którzy podjął reanimację.

 

Grałą kultową postać

 

Carrie Fisher miała 19 lat, gdy stała się znana jako księżniczka Leia z pierwszej części trylogii George’a Lucasa "Gwiezdne wojny" (1977) i zagrała u boku Harrisona Forda (Han Solo) oraz Marka Hamilla (Luke Skywalker). W swoich wydanych niedawno wspomnieniach "The Princess Diarist" Fisher przyznała się do romansu z Harrisonem Fordem trwającego przez trzy miesiące podczas kręcenia trylogii, która na globalną skalę stała się fenomenem kulturowym i społecznym.

 

W "Powrocie Jedi" z 1983 roku została symbolem seksapilu, nosząc złote metalowe bikini. W 2015 roku zagrała w siódmej części "Gwiezdnych wojen" zatytułowanej "Przebudzenie Mocy". Wystąpiła również w tak znanych filmach, jak "Blues Brothers" z 1980 roku, "Hannah i jej siostry" (1986), "Kiedy Harry poznał Sally" (1989), "Krzyk 3" (2000). Fisher była też autorką kilku książek. Na podstawie jej autobiograficznej, bestsellerowej książki "Pocztówki znad krawędzi" w 1990 roku został zrealizowany film z Meryl Streep i Shirley MacLaine w rolach głównych, opisujący rywalizację pomiędzy nią a matką, gwiazdą Hollywood Debbie Reynolds.

 

Nie chciała żyć bez córki

 

Śmierci ukochanej córki nie mogła przeboleć jej równie słynna matka. Reynolds trafiła do szpitala w Los Angeles z podejrzeniem udaru. Karetka zabrała ją z domu jej syna w Beverly Hills, gdzie planowali pogrzeb Carrie. Zmarła 28 grudnia, miała 84 lata. Debbie Reynolds zagrała m.in. w filmie muzycznym "Deszczowa piosenka" (1952 r.). W 1964 roku została nominowana do Oscara za rolę w filmie "Niezatapialna Molly Brown".

 

"Gwiezdne Wojny" na Alei Gwiazd

 

31 grudnia fani słynnej sagi oddali cześć Carrie Fisher, składając kwiaty i znicze na sławnej Alei Gwiazd w Los Angeles oraz przebierając się za bohaterów "Gwiezdnych Wojen".

 

PAP/EPA/EUGENE GARCIA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

polsatnews.pl; Fot. PAP/EPA/EUGENE GARCIA

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie