Szczecin: sprzedali narkotyki za 800 tys. zł. Są oskarżeni

Polska
Szczecin: sprzedali narkotyki za 800 tys. zł. Są oskarżeni
zachodniopomorska.policja.gov.pl
Podczas przeszukań znaleziono narkotyki i broń gazową.

Do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie dziewięcioosobowej grupy zajmującej się handlem narkotykami. Śledztwo w tej sprawie zakończyło się pod koniec ubiegłego roku. Na ślad gangu wpadli zachodniopomorscy policjanci, którzy zatrzymali handlarzy w październiku. Sprawcom grożą kary do 15 lat więzienia.

Dowody przeciwko grupie przestępczej, która działała na terenie Szczecina i Mierzyna od stycznia 2015 r. do grudnia 2015 r. zebrali policjanci z wydziału ds. zwalczania przestępczości narkotykowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Kierował nią 23-letni mieszkaniec Przecławia, w przeszłości dwukrotnie karany między innymi za groźby karalne.

 

Kierował z elektroniczną obrączką

 

W dniu zatrzymania 7 października 2015 r. odbywał on za ten czyn karę pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego.

 

Mężczyzna kierował gangiem, kierował czynnościami poszczególnych członków grupy i decydował o czasie, miejscu oraz ilości kupowanych narkotyków. Podejrzany sam wybierał dostawców, sposób dostarczenia towaru i jego przechowywania. Potem narkotyki były rozprowadzane wśród klientów.

 

Pozostali członkowie grupy to mężczyźni w wieku od 20 do 49 lat, w przeszłości karani, między innymi za przestępstwa narkotykowe. Z ustaleń śledztwa wynika, że każdy z członków grupy, w okresie jej działania, uczestniczył w obrocie narkotykami.

 

Mieli pistolet bez zezwolenia

 

Podczas zatrzymań przy podejrzanych znaleziono jednak tylko małe ilości narkotyków oraz broń gazową, na którą nie było pozwolenia. W tymczasowym areszcie przebywa dwóch podejrzanych w tym szef grupy. Pozostali zostali zwolnieni po wpłaceniu kaucji w wysokości od 4 tys. do 20 tys. zł i mają dozór policyjny.

 

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia przestępstw związanych z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i obrotem znacznymi ilościami narkotyków. Aktem oskarżenia objęto również, niebędącego członkiem grupy, podejrzanego o utrudnienie prowadzonego w tej sprawie postępowania karnego.

 

Policjanci szacują, że grupa w czasie swojej działalności mogła wprowadzić na czarny rynek kilkadziesiąt kilogramów narkotyków. Ich wartość szacują na kwotę około 800 tys zł.

 

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i obrót znacznymi ilościami narkotyków, podejrzanym, którzy uczynili sobie z prowadzonego procederu stałe źródło dochodu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie