Przywrócono ruch na autostradzie A2. Trudne warunki na drogach

Polska
Przywrócono ruch na autostradzie A2. Trudne warunki na drogach
Polsat News

Przywrócono ruch na autostradzie A2 od węzła Emilia do Wartkowic (woj. łódzkie). Ten fragment arterii był zamknięty przez około 2 godziny na wniosek policji i straży pożarnej. Wiązało się to z trudnymi, zimowymi warunkami na drodze i wypadkami ciężarówek, do których doszło.

O przywróceniu ruchu na autostradzie poinformowała rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka. Przypomniała ona, że zamknięcie odcinka A2 było niezbędne dla "właściwego przygotowania nawierzchni przez drogowców i zminimalizowania liczby dalszych zdarzeń drogowych".

 

- Po pracach wykonanych przez GDDKiA trasa została zweryfikowana jeszcze przez policję i została otwarta - poinformowała.


Odcinek zamknięty na około 2 godziny

 

Kącka zwróciła uwagę na trudne warunki na drogach województwa łódzkiego. W związku z tym policja apeluje do kierowców o dostosowanie do nich techniki jazdy. Policja przyznaje, że po środowych i czwartkowych opadach śniegu ciężkie warunki panują na drogach całego województwa łódzkiego. 

 

- Zalegający na drogach śnieg w połączeniu z nieostrożną jazdą stwarza duże niebezpieczeństwo zdarzeń drogowych - mówi rzeczniczka.

 

W związku z ciężkimi warunkami i dużą liczbą zdarzeń Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi podjął decyzję o wysłaniu w rejon autostrad większej liczby funkcjonariuszy.

 

Trzy wypadki z TIR-ami

 

Jak informuje policja w czwartek we wczesnych godzinach porannych doszło do czterech zdarzeń na autostradzie A2. Najtragiczniejszy w skutkach miał miejsce około 5.20 na odcinku trasy w powiecie zgierskim w kierunku Poznania.

 

Według wstępnych ustaleń kierujący ciężarowym mercedesem, 37-letni obywatel Rumunii wpadł w poślizg. Jego samochód stanął w poprzek autostrady. Mężczyzna wyszedł z pojazdu, by sprawdzić jego uszkodzenia. Wtedy został potrącony przez busa iveco kierowanego przez 25-letniego obywatela Litwy. 37-latek zmarł. Badanie wykazało, że kierowca iveco był trzeźwy.

 

Ruch w tym miejscu przez kilka godzin był zablokowany.

 

Duże utrudnienia napotykali kierujący również na odcinku autostrady A2 biegnącej przez teren powiatu poddębickiego. Około godziny 4.20 w miejscowości Woźniki doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Jeden z kierujących został ranny i trafił do szpitala.

 

Pół godziny później doszło do kolejnego zdarzenia. Na A2 w kierunku Warszawy w miejscowości Wólka (gmina Wartkowice) kierujący tirem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i wjechał w bariery ochronne. Następnie w stojącego na autostradzie tira wjechał bus, a w niego kolejny bus z naczepą. Nikt nie odniósł obrażeń. Ruch w kierunku Warszawy nadal jest utrudniony.

 

Problemy też na A1 i S8

 

Utrudnień mogą spodziewać się również kierowcy znajdujący się na autostradzie A1. Jadąc w kierunku Gdańska na wysokości Miejsca Obsługi Podróżnych w Skoszewach kierujący samochodem ciężarowym najprawdopodobniej wpadł w poślizg i stanął w poprzek drogi, blokując ruch innym pojazdom. Obecnie jedna nitka została odblokowana i jest przejezdna.

 

 

Na drodze S8 w miejscowości Złoczew 40-letni obywatel Turcji, jadąc ciężarowym mercedesem z naczepą najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w barierę ochronną. Sprawca został ukarany 200 złotowym mandatem karnym. Jeden z pasów ruchu w kierunku  Wrocławia do godziny 9.00 był zablokowany.

 

Objazd na zakopiance

 

Na zakopiance warunki są ciężkie. Jak informuje reporter Polsat News policja kieruje w Lubniu kierowców na objazd przez Mszane Dolną.

 


Drogę zablokowały bowiem stojące na drodze ciężarówki, które nie poradzialy sobie z trudnymi warunkami pogodowymi. Sytuacja może się jeszcze pogorszyć gdy, wieczorny i nocny mróz spowoduje, że zamarznie zalegające na jezdni błoto pośniegowe.  

 

PAP, polsatnews.pl

az/ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie