List gończy za Pawłem Włodarczykiem ws. zabójstwa 19-latka

Polska
List gończy za Pawłem Włodarczykiem ws. zabójstwa 19-latka
Policja

Policjanci poszukują na podstawie wydanego w czwartek listu gończego 26-letniego Pawła Włodarczyka. Mężczyzna poszukiwany jest w związku z zabójstwem 19-letniego niepełnosprawnego ruchowo Piotra Wawrzynowicza w Świnoujściu (Zachodniopomorskie). Do zabójstwa doszło 29 grudnia 2016 r.

W związku z tą sprawą policjanci wcześniej zatrzymali trzy osoby. Policja ani prokuratura nie ujawniają szczegółów, według informacji podawanych przez media na ciele 19-letniego studenta zidentyfikowano rany kłute, a jego zabójcy wcześniej się nad nim znęcali.


Policja wzywa każdego, kto zna miejsce pobytu Włodarczyka do zawiadomienia o tym najbliższej jednostki policji. Jednocześnie funkcjonariusze zapewniają o utrzymaniu tajemnicy wobec osób, które zgłoszą informacje w tej sprawie.


Za ukrywanie osoby poszukiwanej lub pomaganie jej w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu - przypomina policja.


Informacje należy kierować do wydziału kryminalnego komendy miejskiej w Świnoujściu (tel. 91 32 67 540, 91 32 67 551) lub kontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numerem tel. 997 lub 112.


PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie